U Frania trochę mniej szczęścia – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   15 lutego 2020 11:44

U Frania Irzyka ostatnio trochę mniej szczęścia. Złamał nogę i złapał grypę. Niestety z tego powodu nie był na feriach w ulubionym Zakopanem.

„Franek poruszał się na wózku, złamana noga bardzo go bolała. Na szczęście noga się zrasta, a grypa wyleczona” – mówi Faktom Oświecim Tomasz Irzyk, tata Frania.

2020 rok miał być lepszy od poprzednich

Tylko jednego życzyli sobie, gdy za oknem wybuchały fajerwerki – by Nowy Rok był tym, w którym Franek pokona nowotwór. By żył. Złośliwy guz pnia mózgu, glejak czwartego stopnia to dla dzieci wyrok.

 

 

„Nie oddamy naszego synka śmierci. Niestety szczęście o nas zapomniało. Synka zapewne wyczerpało leczenie, kości są słabsze. Nie może jednak odpoczywać, bo trwa dramatyczna walka o życie” – mówią rodzice chłopca.

Półtora miliona złotych

Tyle kosztuje życie 8-letniego Franka. Chłopiec choruje na nowotwór mózgu. To glejak czwartego stopnia, nieuleczalny i nieoperacyjny w Polsce. Jedynym ratunkiem dla niego jest terapia eksperymentalna w Meksyku.

 

 

„Wreszcie pojawiła się poprawa, bo guz się zmniejszył. Terapię trzeba jednak kontynuować, a to jednak kosztuje 1,5 mln złotych. Nie mamy takiej kwoty” – tłumaczą rodzice Frania.

Na portalu siepomaga.pl uruchomiona jest zbiórka pieniędzy, dzięki którym chłopiec będzie mógł znowu walczyć o życie. Każdy może wesprzeć zbiórkę. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie.

W powiecie oświęcimskim organizowane są różnego rodzaju akcje, koncerty, festyny, by podczas nich z fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zbierać pieniądze dla młodego Irzyka. Wciąż to jednak za mało.

 

Pomagam Franiowi

 

 

Zobacz również:

Prawie 42 tysiące złotych dla Frania – FILM, FOTO

Franio Irzyk dziękuje i życzy Wam wesołych świąt – FILM

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa