Tysiąc osób przeszło w Orszaku Trzech Króli – FILM

Paweł Wodniak  |   Dzieje się,Fakty  |   6 stycznia 2019 14:59

Przez biały od śniegu Oświęcim ponad tysiąc osób przeszło w niedzielę w Orszaku Trzech Króli, któremu patronowały Fakty Oświęcim.

Tegoroczny orszak składał się z trzech grup. Pierwsza, po mszy świętej prowadzonej przez księdza biskupa Romana Pindla, ordynariusza bielsko-żywieckiego, wyszedł z kościoła św. Józefa na oświęcimskim Zasolu.

Druga grupa wyszła z Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych księży salezjanów w Starym Mieście, a trzecia z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, także w Starym Mieście.

Tam wszystkie trzy orszaki połączyły się w jeden – oświęcimski Orszak Trzech Króli, który wciąż ze śpiewem na ustach poszedł do kościoła św. Maksymiliana, gdzie Trzej Królowie i wierni oddali pokłon Jezusowi, a następnie wysłuchali koncertu kolęd w ramach projektu Fausystem.

Wkrótce w Faktach Oświęcim zamieścimy relację fotograficzną z Orszaku Trzech Króli, przebiegającego pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich!”

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa