Turystyka rowerowa w Małopolsce ma potencjał – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   5 października 2018 10:03

Podczas konferencji „Małopolska na rowery” rozmawiano o wykorzystywaniu drzemiącego w turystyce rowerowej potencjału promocyjnego i biznesowego.

“Małopolanie ponad wszystko pokochali rower, który stał się symbolem mądrego i ekologicznego podejścia do życia. Dlatego kilka lat temu zdecydowaliśmy o budowie w całym regionie sieci tras rowerowych VeloMałopolska, z których korzystają już nie tylko mieszkańcy. Dziś to magnes, który przyciąga do Małopolski wielu aktywnie wypoczywających turystów. Nie bez powodu – możemy pochwalić się setkami kilometrów wygodnych tras, które przebiegają przez miejsca atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie, a poza tym są bardzo dobrze oznakowane oraz wyposażone w miejsca obsługi rowerzystów. Wśród nich jest także królowa małopolskich tras, czyli przebiegająca przez Oświęcim Wiślana Trasa Rowerowa” – mówił podczas otwarcia wydarzenia marszałek Jacek Krupa.

“Turystyka rowerowa ma sens jednak tylko wtedy, gdy jej oferta jest pełna. Blisko trasy pojawiają się kawiarnie, restauracje, wypożyczalnie rowerów czy miejsca noclegowe. To jednak kwestia inicjatywy mieszkańców i gmin, przez które trasy przebiegają. Dlatego spotykamy się, aby pokazać, że w turystyce rowerowej drzemie ogromny potencjał, który warto wykorzystać” – dodał Krupa.
Na ścieżkach ruch coraz większy

O tym, że trasy rowerowe w Małopolsce cieszą się coraz większą popularnością, przekonują liczby. Podczas spotkania zaprezentowano dane z monitoringu ruchu rowerowego na trasach VeloMałopolska. To właśnie na nich zamontowano w tym roku specjalne czujniki zatopione w asfalcie, podłączone do internetu i zliczające przejeżdżających amatorów jednośladów.

Jest ich łącznie sześć: w Oświęcimiu, Jankowicach, Nowym Sączu, Ostrowie, Uściu Solnym i Szczucinie. Z danych wynika, że najwięcej miłośników dwóch kółek pojawia się na trasach w weekendy oraz święta. A jak sytuacja wygląda w samym Oświęcimiu? Przez niespełna pół roku, od 12 kwietnia do 30 września, licznik zliczył na trasie aż 44 640 rowerzystów.

Więcej na temat tras rowerowych w Małopolsce można znaleźć w specjalnie przygotowanym z myślą o rowerzystach specjalnym serwisie www.malopolska.pl/narowery, gdzie znajdują się informacje o najważniejszych wydarzeniach, mapy tras rowerowych w Małopolsce, materiały multimedialne, a także indywidualne relacje z przejazdów tworzone przez pasjonatów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa