Trzy oddziały leczą pacjentów z COVID-19

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 października 2020 16:15

Wszystkie trzy oddziały wewnętrzne Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu będą leczyć pacjentów COVID-19. Aktualnie hospitalizowani dokończą tam leczenie.

Przekształcenie interny w oddziały covidowe ma związek z decyzją wojewody małopolskiego o wyodrębnieniu w powiatowej lecznicy 75 łóżek dla pacjentów z COVID-19, wymagających hospitalizacji.

„Szpital wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów z innymi schorzeniami na oddziały chorób wewnętrznych. Pacjenci dotąd hospitalizowani na tych oddziałach dokończą leczenie w oświęcimskiej placówce” – informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Osoby z powiatu oświęcimskiego, wymagające pobytu na internie, będą kierowani do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Pozostałe oddziały i poradnie specjalistyczne pracują bez przeszkód z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Warto nadmienić, że Małopolski Urząd Wojewódzki nie zobligował dyrekcji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu do oddelegowania 10 procent personelu do opieki nad pacjentami w mających powstać szpitalach tymczasowych, jak zrobił to w przypadku innych placówek.

Stało się tak, gdyż oświęcimska lecznica jest wiodącą w walce z koronawirusem w Małopolsce Zachodniej. Dlatego też i tak mocno przetrzebiony przez izolację, kwarantannę i zwolnienia lekarskie personel medyczny nie zostanie, przynajmniej na razie, uszczuplony.

Zobacz również:

Szpitale w Oświęcimiu i w Chrzanowie w walce z COVID-19

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .