Trzy gadżety, które pomogą Ci w skutecznej walce ze smogiem

0 Materiał partnerski  |   Fakty,Meteo  |   11 czerwca 2018

Smog to problem międzynarodowy, który nie omija także Polski. Mimo podejmowanych intensywnie akcji zwiększających świadomość społeczną na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą smog – mapa Airly.eu nadal informuje nas o jego obecności.

Walka ze smogiem jest bowiem bardzo trudna i wydawałoby się, że jedynym skutecznym spodobam, aby uniknąć jego negatywnego wpływu na nasz organizm, jest po prostu… nie oddychać. Na szczęście, istnieją skuteczne gadżety, które pomogą nam zminimalizować negatywne oddziaływanie smogu na nasz organizm oraz dadzą nam pewną przewagę w tej nierównej walce.

Maska antysmogowa na dni, kiedy panuje smog

Pomimo rosnącej świadomości Polaków oraz intensywnych kampanii antysmogowych, smog nadal jest obecny w naszym kraju. Potrzeba bowiem sporo czasu, abyśmy mogli zmienić nasze nawyki oraz nauczyć się żyć tak, aby nasze działania nie wywierały negatywnego wpływu na stan środowiska oraz jakość powietrza. Zanim to jednak nastąpi musimy być przygotowani na to, że smog niestety nadal będzie obecny w naszym kraju.

Warto więc uzbroić się w dobrej jakości maski antysmogowe, które przydadzą się szczególnie w te dni, w których w naszej okolicy obecny jest smog – mapa Airly.eu z kolei nas o tym poinformuje. Aby sprawdzić stan powietrza w swoim mieście wystarczy wejść na stronę oraz kliknąć w punkcik na mapie odpowiadający naszej lokalizacji. W bocznym menu wyświetlą się aktualne dane pomiarowe.

Jeśli jakość powietrza jest zła, najlepiej tego dnia pozostać w domu. Jeśli jednak musimy wyjść, zróbmy to wyposażeni w maskę antysmogową oraz zachęcajmy członków naszej rodziny do jej założenia. Ten praktyczny gadżet posiadający wydajny filtr węglowy zapobiegnie bowiem przedostawaniu się zanieczyszczeń do naszych płuc oraz krwiobiegu.

Domowy oczyszczacz powietrza

Większość z nas sądzi, że pozostając w domowym zaciszu oraz starannie zamykając wszystkie drzwi oraz okna, smog pozostanie na zewnątrz. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że smog stanowi dla nas poważne zagrożenie także w domowym zaciszu. W jego skład wchodzą mikroskopijne oraz niewidoczne gołym okiem cząsteczki zanieczyszczeń, które mogą przenikać do wnętrza naszego domu przez otwory wentylacyjne, nieszczelne okna oraz być wpuszczane do środka, kiedy wychodzimy i wchodzimy do mieszkania.

Aby czuć się zawsze pewnie i bezpiecznie w swoim domu oraz jeszcze skuteczniej zadbać o zdrowie wszystkich domowników, warto więc wyposażyć się w praktyczny oczyszczacz powietrza. Kiedy w naszej okolicy panuje smog – na to pytanie ponownie odpowie nam mapa Airly.eu. Na stronie znajdziemy bowiem aktualne informacje o stanie powietrza w naszej okolicy oraz dowiemy się, czy danego dnia powinniśmy skorzystać z oczyszczacza.

Smog – mapa w aplikacji mobilnej

Niezwykle praktycznym oraz funkcjonalnym gadżetem do skutecznej walki ze smogiem jest także bezpłatna aplikacja mobilna, którą możemy znaleźć w serwisie Airly pod adresem smog – Mapa Airly.eu. Aplikację możemy zainstalować na naszym smartfonie lub tablecie po to, aby być zawsze na bieżąco ze stanem powietrza w naszym mieście. Wiedza o jego jakości oraz świadomość zagrożenia to bowiem pierwszy krok do skutecznej walki ze smogiem.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa