Trzeba pilnować samochodowych kół – FOTO

1 Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   1 grudnia 2017

Mieszkanka Oświęcimia pozbyła się samochodowych kół z alfy romeo, choć wcale nie chciała. Więcej szczęścia miał właściciel audi, bo w jego przypadku złodziej uciekł.

Poprzedniej nocy przestępca grasował na osiedlu Błonie w Oświęcimiu. Pod osłoną ciemności udało mu się odkręcić wszystkie cztery koła od alfy romeo, zaparkowanej na ulicy Bałandy.

Informację przekazała nam czytelniczka portalu.
„Sprawę zgłosiłam oczywiście na policję, ale postanowiłam zadzwonić do Faktów Oświęcim, bo może ktoś coś zauważył. Poza tym chcę przestrzec innych, by zwracali uwagę na osoby, które kręcą się przy samochodach” – powiedziała nam oświęcimianka.

Zasięgnęliśmy języka na policji i okazało się, że noc przed złodziejską akcją na Błoniach, złodziej pojawił się na ulicy Polnej na osiedlu Zasole. Tam usiłował odkręcić koła od audi. Jednak albo go ktoś spłoszył, albo też sprawca nie podołał temu „zadaniu”.

Policjanci kryminalni prowadzą dochodzenia w tych sprawach i na patrolach zwracają szczególną uwagę na parkingi, zwłaszcza w nocy. Jednocześnie apelują o kontakt pod numerami telefonów 33 847 52 80 lub 997, jeśli ktoś dostrzeże podejrzanie zachowujące się osoby, kręcące się przy samochodach.

 

 

Komentarze
  • 3 grudnia 2017 09:01

    zyjeimysle

    Żal mi właścicielki…ale ale pytam: Czy koła były zabezpieczone? Wiadomo, że na “dobrego”złodzieja nie ma zabezpieczenia, bowiem pokonuje je w 5 minut a gdy ich nie ma w 15 sekund.
    Nie bez znaczenia (chyba) dla złodzieja, było “ułatwienie”, fakt zapakowania samochodu pod wałem czyli na TOTALNYM CIEMNYM ZADUPIU!!! Dla złodzieja (podobno) najlepszym “katalogiem” jest pokazanie swojego “wózka przed domkiem” na profilu Facebook, można przybliżyć, pooglądać zabezpieczenia, rejestrację, fakt ubezpieczenia, rocznik a nawet rodzaj ogumienia!!!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa