Trzeba chodzić z odblaskami, by nie zginąć pod kołami

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   7 listopada 2016 15:05

Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej podsumowała konkursu Odblaskowa Szkoła, związanego z promowaniem bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych.


Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców oraz całej społeczności lokalnej mogliśmy zorganizować szereg imprez promujących bezpieczeństwo uczniów i dorosłych.

– Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły, na której zamieszczono artykuły opisujące nasze działania (TUTAJ) – mówi Anna Szarzec, koordynatorka konkursu. – Można tam również znaleźć linki do audycji radiowych. Mamy nadzieję, że wszystkie akcje, które przeprowadziliśmy, przyczynią się do jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa małopolskiego, a szczególnie tych w naszej najbliższej okolicy.

Koordynatorka uważa, że taka akcja powinna być prowadzona na terenie całego kraju i nie ograniczać się tylko do dwóch miesięcy, ale trwać przez cały rok.

– Zależało nam na tym, by z efektami naszej pracy zapoznało się jak największe gremium, a co za tym idzie, by jak najwięcej ludzi dostrzegło potrzebę bycia widocznym, a przez to bezpiecznym na drodze.

Koordynatorki przedstawiały efekty działań w Internecie, na łamach prasy lokalnej czy poprzez audycje radiowe. Wzbudziły tym zainteresowanie Polonii w Stanach Zjednoczonych i udało i się nawiązać kontakt z rozgłośnią radiową w USA na Brooklinie w Nowym Jorku.

– Dzięki takim działaniom nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, ale wszyscy, którzy widzą pracę dzieci, zwrócą tej zimy szczególną uwagę na swoje oznakowanie i bezpieczeństwo na drodze, wśród nich będą też dzieci i ich rodzice z metropolii nowojorskiej” – czytamy na stronie Radia Rampa.

– Nasze działania nie byłyby możliwe bez wsparcia ze strony zaprzyjaźnionych ze szkołą służb mundurowych, mediów oraz ludzi dobrej woli – dodaje Urszula Mitoraj, koordynatorka konkursu. Za pośrednictwem faktów Oświęcim dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc w propagowaniu akcji Odblaskowa Szkoła.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .