Trwa nabór na aktywne tablice dla szkół

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   9 maja 2022 16:50

Szkoły mogą wnioskować o udział w rządowym programie „Aktywna tablica”. Nabór do projektu rozwijania szkolnej infrastruktury trwa do 15 maja.

Akcja ma na celu poprawę kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

„Młode pokolenie jest częścią społeczeństwa informacyjnego, co stawia przed nim wyzwania. Dlatego tak istotne jest nabycie przez uczniów odpowiednich kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Po to właśnie powstał rządowy program „Aktywna tablica”, który wspiera szkoły w doposażaniu w nowoczesny sprzęt, w tym komputerowy, pomoce dydaktyczne czy narzędzia do terapii. Dobrze wyposażona szkoła to szkoła, która rozwija pasje uczniów i poszerza ich horyzonty” – ocenia Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

W naborze mogą uczestniczyć szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzedniej edycji programu na lata 2017-2019, szkoły ponadpodstawowe, kształcące uczniów niewidomych, a także uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami.
specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz szkoły, które nie skorzystały z programu w roku 2020 i 2021.

Szczegóły naboru można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. https://muw.pl/index.aspx?page=Aktywna_tablica

Dyrektorzy szkół muszą złożyć wnioski do organów prowadzących do 15 maja. Te z kolei występują do wojewody do 30 maja. Kwalifikacja wniosków ma nastąpić do 30 czerwca. Przekazanie finansów na zakup pomocy dydaktycznych mus się zakończyć do 31 sierpnia 2022.

„Planowany łączny koszt realizacji programu wynosi 361 milionów 455 tysięcy złotych, z czego 290 milionów będzie pochodzić z budżetu państwa. Z kolei wkład własny organów prowadzących będących jednostkami samorządu terytorialnego, osobami prawnymi innymi niż jednostki samorządu terytorialnego lub osobami fizycznymi wynosić będzie 71 milionów 455 tysięcy złotych” – informuje urząd wojewody

W tym roku na realizację programu Skarb Państwa przeznaczy 70 mln zł. Udział własny organów prowadzących szkołę wynosi 20 procent.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .