Trójka dzieci w pijanym towarzystwie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 sierpnia 2018 13:04

Policjanci interweniowali w Oświęcimiu w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. W mieszkaniu w pijanym towarzystwie piątki dorosłych przebywało troje dzieci.

Mieszkańcy jednego z oświęcimskich osiedli powiadomili policję, że ich sąsiedzi urządzili sobie dość hałaśliwą imprezę. Ponieważ było przed północą, imprezowicze zakłócali ciszę nocną. Oficer dyżurny wysłał pod wskazany adres patrol interwencyjny.

Mundurowi zastali na miejscu 27-letnią właścicielkę mieszkania, jej 31-letniego partnera oraz trójkę znajomych. Wszyscy byli pod mocnym wpływem alkoholu. Sprawa skończyłaby się na pouczeniu, gdyby nie dość znaczący fakt.

Policjanci dostrzegli bowiem, że w mieszkaniu poza imprezowiczami przebywa czteromiesięczne niemowlę oraz dzieci w wieku czterech i ośmiu lat. Maluchy były pod wątpliwą opieką 27-matki i 31-letniego ojca. Ona miała w organizmie 2,30 promila alkoholu. On wydmuchał w alkosensor 2,40 promila.

Interweniujący funkcjonariusze oddali dzieci pod opiekę rodzinie. Pijanych rodziców zatrzymali i osadzili w policyjnych celach oświęcimskiej komendy.

Kobiecie i mężczyźnie za narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia grozi kara do pięciu lat więzienia. Ponadto sprawą zajmie się wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa