Trofeum ponownie u uczniów w Bobrku

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   13 czerwca 2018

Uczniowie z Bobrka obronili trofeum Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. Quiz, prowadzony przez młodych radnych, składał się z 50 pytań, podzielonych na pięć kategorii: geografia, literatura młodzieżowa, rozrywka, wiedza o społeczeństwie oraz wąż słowny.

Wyniki:

1 miejsce – SZS w Bobrku – 43 punkty
2 miejsce – SZS nr 1 w Chełmku – 41 punktów
3 miejsce – SZS w Gorzowie – 37 punktów (wygrana w dogrywce)
4 miejsce – SZS-P nr 2 w Chełmku – 37 punktów

Stawką były nie tylko drobne nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim Trofeum Przechodnie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chełmku. Od zeszłorocznej edycji konkursu statuetka była w posiadaniu uczniów z Bobrka. W tym roku reprezentantom szkoły udało się ją obronić i to właśnie w tej placówce trofeum pozostanie przez kolejny rok.

Fot. chelmek.pl

Kilka pytań, na które poprawnej odpowiedzi musieli udzielić reprezentanci wszystkich szkół gminy Chełmek, biorący udział w trzeciej edycji quizu wiedzy dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum:

– Jak nazywa się jeden z najsłynniejszych prądów morskich północnego Atlantyku, który wypływa z Zatoki Meksykańskiej
– Równoleżniki wyznaczają długość czy szerokość geograficzną?
– W którym roku piłkarze rozegrają pierwszy mecz podczas mistrzostw świata w Katarze?
– Jak nazywa się finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL), będący najważniejszym wydarzeniem sportowym roku w Stanach Zjednoczonych?
– Jakie miasto jest stolicą Australii?

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa