Trenowali przechodzenie przez jezdnię

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 października 2015 14:29

Pierwszaki z odblaskowej szkoły w Przeciszowie są już wyposażeni w odblaski. Zyskali też podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekazaną przez dwoje policjantów.

Do przeciszowskiej podstawówki przyjechali sierżant sztabowy Dorota Dziubek i młodszy aspirant Grzegorz Czopek z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję, dotyczącą używania ubiorów i elementów odblaskowych. Podawali przykłady i zadawali szereg pytań dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie brali aktywny udział odpowiadając na pytania i zadając własne

– Wpajanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym na stałe wpisało się do działań szkoły. Poprzez uczenie podstawowych zasad i przepisów drogowych przygotowujemy dzieci do świadomego i rozsądnego korzystania z jezdni mówi Małgorzata Matyja ze Szkoły Podstawowej w Przeciszowie.

Podczas zajęć wszystkie pierwszaki otrzymały kamizelki i elementy odblaskowe. Uczestniczyły też w zajęciach praktycznych, które policjanci z drogówki przeprowadzili na przejściu dla pieszych nieopodal szkoły.

O odblaskowej szkole w Przeciszowie pisaliśmy również TUTAJ.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .