Traktorzysta i traktor bez papierów

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 października 2019 11:09

Policjanci zatrzymali do kontroli traktor. Traktorzysta nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia.

Funkcjonariusze z oświęcimskiej drogówki pełnili wczoraj po południu służbę na ulicy Głównej w Osieku. W jej trakcie dostrzegli ciągnik rolniczy, który nie ma tablic rejestracyjnych. Zatrzymali więc traktor do kontroli.

Za kierownicą siedział miejscowy 57-latek. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Ciągnik nie był zarejestrowany i ubezpieczony, nie miał też ważnego przeglądu technicznego.

„Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a za brak ubezpieczenia i rejestracji pojazdu wysokie kary finansowe” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa