Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Tradycja i kolędowanie na ulicach Oświęcimia - FILMY, FOTO
- Jola Wodniak
- 6 stycznia 2024
- 14:13
Reklama
Ulice deszczowego Oświęcimia ożyły barwnym Orszakiem Trzech Króli, który wędrował między kościołami św. Maksymiliana, a św. Józefa.
Wydarzenie, zorganizowane z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, przyciągnęło mieszkańców z całego miasta. Uroczystość rozpoczęła się w kościele św. Maksymiliana na os. Chemików o godzinie 10.30. Po zakończonej mszy, ulicami miasta przeszedł kolorowy orszak, składający się z uczestników różnych parafii. [video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/orszak_trzech_kroli.mp4"][/video] Wydarzenie zakończyło się w kościele św. Józefa na osiedlu Zasole, gdzie uczestnicy wspólnie kolędowali, tworząc niepowtarzalną atmosferę świąt. Orszak Trzech Króli to nie tylko religijne wydarzenie, ale także kulturalne, które przyciąga rzesze mieszkańców i turystów. Niezależnie od deszczowej aury, wierni nie zrezygnowali z uczestnictwa wydarzeniu.