• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Tradycja i kolędowanie na ulicach Oświęcimia - FILMY, FOTO

Reklama

Ulice deszczowego Oświęcimia ożyły barwnym Orszakiem Trzech Króli, który wędrował między kościołami św. Maksymiliana, a św. Józefa.

Wydarzenie, zorganizowane z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, przyciągnęło mieszkańców z całego miasta. Uroczystość rozpoczęła się w kościele św. Maksymiliana na os. Chemików o godzinie 10.30. Po zakończonej mszy, ulicami miasta przeszedł kolorowy orszak, składający się z uczestników różnych parafii. [video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/orszak_trzech_kroli.mp4"][/video]   Wydarzenie zakończyło się w kościele św. Józefa na osiedlu Zasole, gdzie uczestnicy wspólnie kolędowali, tworząc niepowtarzalną atmosferę świąt. Orszak Trzech Króli to nie tylko religijne wydarzenie, ale także kulturalne, które przyciąga rzesze mieszkańców i turystów. Niezależnie od deszczowej aury, wierni nie zrezygnowali z uczestnictwa wydarzeniu.  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=  width=