Tour de Pologne przemknie przez powiat

Redakcja FO  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   26 czerwca 2019 10:00

Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. We wtorek 6 sierpnia kolarze kolejny raz przejadą drogami powiatu oświęcimskiego.

W najbliższym czasie grupa oficjalnie zdecyduje o składzie drużyny na Tour de Pologne. Chce wystawić najsilniejszy możliwy skład. W lipcu kolarze wezmą udział w obozie przygotowawczym w Livigno.

„Skupimy się przede wszystkim na młodych kolarzach. Na starcie na pewno będzie dwóch liderów – Aleksandr Vlasov, zwycięzca Giro d’Italia U23 w 2018 roku i Evgeny Shalunov, bardzo ciekawy kolarz” – tłumaczy Renat Khamidulin, dyrektor generalny Gazprom-RusVelo.

„Nasz zespół będzie nastawiony na ataki, a naszym celem będzie wykorzystanie wszystkich możliwych okazji, które pojawią się na każdym etapie. W ekipie znajdą się dyrektorzy sportowi – Denis Menchov, zwycięzca Giro d’Italia 2009 i Vuelta a Espana 2007 i Michele Devoti” – dodaje Renat Khamidulin, dyrektor generalny Gazprom-RusVelo.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścigu rozgrywany jest w stulecie polskiego olimpizmu pod hasłem „Wyścig Pokoleń”.

Przejadą przez powiat

Peleton przemknie ulicami powiatu oświęcimskiego. Przejazd w powiecie rozpocznie się w Chełmku. Cykliści pojadą dalej przez Bobrek, Gorzów, Bobrek, Babice, Oświęcim – ulicami Konopnickiej, Legionów w stronę Rajska, Brzeszcz – w stronę Wilczkowic i Wilamowic.

 

Zobacz również:

Tour de Pologne przemknął przez nasz powiat – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa