Tour de Pologne i utrudnienia w powiecie

Jola Wodniak  |   Fakty  |   30 lipca 2017 21:49

W poniedziałek i wtorek wyścig kolarski Tour de Pologne będzie przebiegał drogami powiatu oświęcimskiego. Mieszkańcy mogą się liczyć ze sportowymi emocjami, a kierowcy – muszą – z drogowymi utrudnieniami.

Marek Tarnowski, naczelnik wydziału promocji w oświęcimskim magistracie zachęca mieszkańców do kibicowania kolarzom na trasie przejazdu.

– To niezwykła gratka dla miłośników kolarstwa, gdyż Tour de Pologne to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju. Udział w imprezie, która w tym roku trwa od 29 lipca do 4 sierpnia, biorą czołowe ekipy z całego świata – mówi Tarnowski.

Ostatniego dnia lipca zawodnicy tego prestiżowego wyścigu pokonają trzeci etap z Jaworzna do Szczyrku, a pierwszego dnia sierpnia etap czwarty z Zawiercia do Zabrza. Na czas przejazdu światowej sławy kolarzy drogi będą zamknięte, a kierowcy, którym zależy na czasie, powinni je omijać.

W poniedziałek

W godzinach od 15.10 do 16.20 całkowicie zamknięte będą droga wojewódzka nr 933 biegnąca przez Gorzów, Bobrek, Broszkowice, następnie w Oświęcimiu ulice Konopnickiej, Nideckiego, Konarskiego, Dąbrowskiego, plac Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborska, Królowej Jadwigi i Jagiełły. Peleton pojedzie dalej DW 948 przez Stawy Grojeckie, Grojec, Osiek, Łęki, a na Tarniówce skręci w DW 949, mknąc ulicami Łęcką i Kostka Jagiełły w Zasolu w stronę Zasola Bielańskiego, gdzie opuści nasz powiat.

We wtorek

Pomiędzy godzinami 14 a 15.10 służby zamkną w powiecie oświęcimskim dla ruchu trakt wojewódzki nr 780 biegnący od strony Libiąża przez Chełmek w stronę Bierunia.

Podane przez organizatorów godziny zamknięcia dróg są orientacyjne i mogą się o kilka, kilkanaście minut o wyżej podanych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa