Tony plastikowego dobra dla Nikolki – FILM, FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   19 maja 2020 07:16

Kilkaset osób uczestniczyło w pięciu zbiórkach nakrętek w ramach akcji „Nakręćmy się dla Nikolki”. Podarowaliście około trzy tony plastikowego dobra.

Charytatywna aukcje zbierania nakrętek zorganizowała nieformalna Grupa Pomagaczy z Oświęcimia i Zaborza oraz Fakty Oświęcim. Plastikowe korki zbierane w domach i różnych instytucjach, których nazw tutaj nie wymieniamy, żeby nikogo nie pominąć, na zbiórki na Rynku Głównym, przed Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury na Zasolu, przywiozło i przyniosło kilkaset osób.

Pragniemy podkreślić, że zbiórki przebiegały z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego. Wszyscy mieli maseczki i rękawiczki. Cały czas korzystaliśmy z płynów dezynfekujących, by akcję charytatywną przeprowadzić w sposób jak najbardziej bezpieczny.

W miniony weekend tony nakrętek przewieźliśmy do gospodarstwa w Brzeszczach, w którym mieszka 13-letnia Nikolka Kurpas. W transporcie pomogła nam bezinteresownie Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu.

 

 

Nikolka jest zakwalifikowana na operację biodra w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Jest to bardzo ciężka i podstępna choroba, upośledzająca wszystkie czynności życiowe.

Jedynie odpowiednie leczenie i rehabilitacja może poprawić funkcjonowanie i komfort życia dziecka, i nie zatrzyma procesu rozwoju (osiągniętego na miarę możliwości dziecka), który cały czas musi być stymulowany.

Nikolka nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb, nawet tych elementarnych

Dziewczynka nie porusza się samodzielnie, nie mówi. W nocy śpi niewiele ze względu na cierpienie spowodowane przykurczami, skrzywionym kręgosłupem i innymi dolegliwościami, a przede wszystkim, ogromnym bólem bioderka, które usadowiło się poza panewką stawu.

Nikolka wymaga całkowitej i całodobowej opieki i pomocy oraz wymaga przeszczepu komórek macierzystych, na co z wielkim trudem są już gromadzone pieniądze. Brakuje ich jednak bardzo wiele.

Jednak obecnie sprawą niecierpiącą zwłoki jest poddanie dziecka operacji biodra. Ze względu na powagę sytuacji i bardzo wysokie ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych, operacja będzie przeprowadzona w niemieckiej Klinice Ortopedycznej w Aschau, gdzie została już przeprowadzona pierwsza konsultacja.

Dziecko jest w trakcie przeprowadzania badań przedoperacyjnych, po których nastąpi wyznaczenie terminu operacji oraz zostanie oszacowany jej koszt, który będzie niemałym kosztem, rzędu 150-200 tysięcy złotych.

Nakrętki i baterie

Wciąż trwają zbiórki nakrętek i baterii. Można je oddać w sobotę w Osieku, szczegóły są umieszczone na Facebooku, a także w stacjonarnych punktach:

– w Radzie Osiedla “Południe”, przy ul. Wyspiańskiego 11 w Oświęcimiu
– u babci Nikoli w Brzeszczach, po uprzednim kontakcie pod numerem telefonu 513 126 431
– od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu (np. u pani woźnej)
– w Bistro Kastel, ul. Żwirki i Wigury 31
– w restauracji Europa, ul. Śniadeckiego 20
– w sklepie ABC w Broszkowicach, ul. Klubowa 28
– w sklepie ABC w Gorzowie, ul. Gorzowska 89
– w sklepie Centrum ABC w Gorzowie, ul. Nowowiejska 28
– Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu (na dzienniku podawczym)

Przyłącz się do akcji Nakręćmy się dla Nikolki

Jeśli są jeszcze miejsca, do których można przynosić nakrętki dla Nikoli prosimy o kontakt z redakcją na adres redakcja@faktyoswiecim.pl (w temacie prosimy wpisywać “nakrętki”. Miejsce dopiszemy do listy. Można też przynosić zużyte baterie.

Wpłata na konto

Możesz też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto: Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”: Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 14990 Kurpas Nikola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aukcje dla Nikolki

Na Facebooku powstała grupa, w której internauci mogą nabywać pewne rzeczy, a pieniądze trafią w całości na leczenie Nikolki. Można tam nabyć ubrania, kwiaty, obrazy, kosmetyki, świeżę ziół, vouchery, czy różnego rodzaju usługi. Jest to świetne miejsce do nabycia prezentu na dzień matki.

Każdy może coś wystawić lub nabyć różne przedmioty. Zachęcamy do aktywności internetowej.

Dołącz do grupy Aukcje dla Nikolki Kurpas

 

Zobacz również:

Ona i On dla Nikolki Kurpas – FILM

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa