Reklama
26 czerwca 2026, piątek
To ludzie na dole, a nie Warszawa, będą decydować - FILM
- Paweł Wodniak
- 17 marca 2024
- 13:52
Reklama
W sobotę w samo południe odbyła się przed Oświęcimskim Centrum Kultury konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej powiatu oświęcimskiego.
Liderzy zaprezentowali kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu i rad gmin oraz na urzędy prezydenta, burmistrza i wójta.
„Kolacja Obywatelska mówi: to ludzie na dole będą decydować o tym co chcą zrobić z pieniędzmi, które są dla nich przeznaczone. To nie Warszawa będzie decydowała. A rząd i parlament są po to, żeby służyć pomocą samorządom” - zapewniała na konwencji Dorota Niedziela, wicemarszałek sejmu.
Film wykonany przez Studio Droga Kreatora.