To iskry spawarki wznieciły pożar dworca – FILM, FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   29 listopada 2018 17:01

Znamy przyczyny pożaru dworca kolejowego w Oświęcimiu. Pożar w hali pojawił się w trakcje prac rozbiórkowych.

“Dwaj pracownicy firmy rozbiórkowej używali spawarki. Podczas ich pracy iskry padły na ocieplaną styropianem ścianę i pojawił się ogień” – mówi Faktom Oświęcim aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na miejscu w dalszym ciągu pracuje ponad 30 strażaków z ośmiu zastępów z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Oświęcimiu, Włosienicy i Brzezince.

Akcja gaśnicza może jeszcze długo potrwać (stan na godz. 17.50). Jak nas poinformował starszy kapitan Zbigniew Jekiełek z Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu, w hali dworca pali się dużo elementów drewnianych, znajdujących się na okładzinie dachu i pod okładzinami bocznych ścian.

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

 

 

Zobacz również:

Płonie dworzec kolejowy w Oświęcimiu – FOTO

Zdjęcia autorstwa Witolda Saganiaka (Foto Witold Saganiak):

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa