To było wielkie święto rowerzystów – FILMY, FOTO

Bulwary w Oświęcimiu były miejscem wielkiego finału Małopolska Tour. To pogodne święto rowerzystów przyciągnęło mnóstwo miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Zorganizowany przez samorząd województwa Małopolska Tour rozpoczął się w tym roku w Tarnowie. Następnie gościł w Nowym Targu i Starym Sączu. Finał odbył się w grodzie nad Sołą.

„Małopolska od lat pokazuje, że jest idealnym miejscem do jazdy na rowerze. Budujemy trasy rowerowe, ale też organizujemy ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest wielkie święto rowerzystów, czyli Małopolska Tour” – mówi marszałek Jacek Krupa, który pojechał w rajdzie w rowerowym w Oświęcimiu.

Prawie dwa tysiące rowerzystów miało do wybory trzy trasy rowerowe oświęcimskiego rajdu. Mini liczyła 16 km, midi – 31 km i maxi – 36 km. Każdy uczestnik, który ukończył trasę, otrzymał pamiątkowy medal.

O wiele więcej, bo ponad 80 km pokonali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Bezpiecznej Jazdy „Moto Galicja”. Dziesięcioro rowerzystów wyjechało z krakowskiego Rynku, by po około pięciu godzinach uroczyście wjechać na Bulwary w Oświęcimiu. Jednym z ich celów jest właśnie propagowanie wędrówek rowerowych.

Oświęcimski finał obfitował w wiele atrakcji. Można było obejrzeć zabytkowe rowery, odwiedzić symulator jazdy na rowerze, strefę gastronomiczną, mobilny tor grawitacyjny, a nawet fizjoterapeutę.

Organizatorzy przygotowali stoisko Województwa Małopolskiego, policji i specjalną strefę dla dzieci. Dla tych ostatnich nie zabrakło konkursów z nagrodami, a także szkolenia z bezpiecznej jazdy na rowerze.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy trial/bmx w wykonaniu zawodników Kramarczyk Team, utytułowanych laureatów Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Z zapartym tchem uczestnicy przyglądali się ewolucjom na rowerach mtb i bmx.

Finałem finału Małopolska TOUR były koncerty Lao Che i Organka.

Pierwszą część imprezy zrelacjonowaliśmy w materiale „Małopolska Tour, czyli święto „rowersów” w Oświęcimiu”.

Zdjęcia z finału Małopolska Tour można obejrzeć na fanpage’u Faktów Oświęcim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa