Tele-Anioł. Elektroniczny opiekun dla potrzebujących

Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   29 marca 2020 15:00

Całodobowe centrum teleopieki i darmowa opaska z wbudowaną kartą sim i przyciskiem ratunkowym, to elementy programu Tele-Anioł.

Zgłaszać do niego można osoby, które potrzebują wsparcia lub pomocy w wykonywaniu codziennych czynności, zwłaszcza teraz, gdy panuje trudna sytuacja epidemiologiczna, a seniorzy nie powinni wychodzić z domów.

Kilka dni temu opisywaliśmy sytuację, w której małżeństwo pomogło zagubionej seniorce z chorobą Alzheimera. Chociaż cała sytuacja skończyła się dobrze dla jej uczestniczki to przypominamy o projekcie, który pomaga nie tylko w skrajnych sytuacjach, ale również w codziennym funkcjonowaniu.

Dla kogo Tele-Anioł?

Co ważne, projekt nie dotyczy tylko seniorów ale wszystkich osób zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego, które potrzebują wsparcia z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.

Jak się zgłosić?

Wniosek do pobrania i wypełnienia znajduje się na stronie internetowej oraz w Biurach Projektu Lidera i Partnerów. Osoby, które posiadają kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil zaufany mogą złożyć formularz elektronicznie za pośrednictwem ePUAP.

Papierową wersję wniosku złożyć można w każdej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub wysłać pocztą tradycyjną na adres Departamentu Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych UMWM, ul. Racławicka 56, 30-075 Kraków.

Zobacz również:

Ruszyła kolejna edycja projektu Małopolski Tele-Anioł

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .