Tę historię napisało samo życie – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   27 marca 2020 19:48

Od kilku dni w portalu społecznościowym działa grupa Aukcje dla Nikoli Kurpas. Doszło tam niedawno do niezwykłego wydarzenia, pokazującego wielkie serca.

Historia, którą przedstawiamy, wzruszyła nie tylko nas, ale wielu użytkowników grupy. Nieformalnej grupy kilkunastu osób z miasta i gminy Oświęcim, które postanowiły pomóc Nikolce i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na jej leczenie, prowadzoną przez fundację Zdążyć z Pomocą.

Prawie 10 000 zł

W krótkim czasie  na koncie Nikolki jest juz prawie 10 000 zł. Są to działania w ramach #zostańwdomu, gdzie moderatorzy wystawiają na aukcje produkty lub usługi od darczyńców, a inni – wspaniali ludzie je nabywają.

Akcja na fb

Barbara Szczepanik podarowała na aukcję własnoręcznie wykonanego misia maskotkę (link do misia), którego chciało zdobyć dwóch darczyńców – Dagmara Kowalczyk oraz Kubuś Mazurkiewicz wraz z mamą Marzenką. 

 

 

Nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że chłopczyk sam jest chory i bardzo lubi misie. Chciał zdobyć maskotkę i jednocześnie pomóc Nikolce, która pilnie potrzebuje kosztownej operacji biodra. 

Kubuś oszczędza w skarbonce pieniądze otrzymywane od mamy i sam decyduje, na co przeznaczyć swoje długo zbierane fundusze.

„Kubuś wie, co to choroba, dlatego chciał zdobyć misia i pomóc nastolatce. To dla niego ważne, by pomagać innym” – mówi Faktom Oświęcim Marzena Mika, mama chłopca.

Gdy okazało się, że kwota przekroczyła możliwości chłopczyka, doszło do połączenia sił darczyńców. Dagmara i mama Kubusia zakończyły aukcję na kwocie 350 złotych i postanowiły, że podaruje wydzierganego pluszaka malcowi. Dagmara zaprosiła też chłopca, by pobawił się z jej pupilem, psem Frankiem.

„Franio towarzyszy mi w salonie fryzjerskim dla psów i dostaje napiwki od cudnych klientów. Postanowiłam te pieniądze wykorzystać i pomóc Nikolce, a także spełnić życzenie chłopca, który tak lubi misie” – mówi Dagmara Kowalczyk z Psiego Salonu.

 

Kubuś z mamą Marzeną (od lewej) i Dagmara. Fot. zbiory grupy Aukcje dla Nikolki

 

Wzruszająca historia dotarła do Barbary Szczepanik, która postanowiła wykonać identycznego misia – dla Dagmary, a raczej dla psa Franka, bo zwierzak uwielbia się bawić tego rodzaju zabawkami.

„Historia ta pokazuje, że każdy może pomagać. To, że chory Kubuś pomógł chorej Nikolce, jest czymś niezwykłym” – opowiadają twórcy grupy nieformalnej, którzy działają na rzecz Nikoli.

To nie koniec historii 

Kubuś Mika postanowił odwdzięczyć się za ten gest i podarował psiakowi sowę zabawkę. Ponowne spotkanie dostarczyło wiele wzruszeń, nie tylko Kubusiowi.

 

 

„Kubuś to niezwykłe dziecko, który ma w sobie dużo empatii nie tylko dla ludzi, ale też zwierząt. Wielkie brawa dla niego” – dodała Dagmara.

Zachęcamy do uczestnictwa w aukcjach pomocowych, gdzie wszystkie pieniądze trafiają do specjalnej skarbonki na siepomaga.pl – czyli na leczenie Nikoli z Brzeszcz.

W grupie Aukcje dla Nikolki można aktualnie nabyć wielkanocne ozdoby, koszyczki i ozdoby dziergane, obraz, maseczki ochronne,

Jeśli ktoś ma ochotę – moze wpłacić do skarbonki Szroma, oświęcimskiego kurzach dowolny datek. Pieniądze również zasilą konto Nikoli.

Aktualizacja 28 marca, godz. 14

Historia Kubusia nie mogła się tak po prostu zakończyć, ponieważ jego dobre serce – za sprawą naszej publikacji poruszyło innych, między innymi Agatę Poznańską z Chełmka. Przekazała w prezencie Kubusiowi pluszaka Kubusia Puchatka, a dodatkowo na akcję kolejnego misia.

„Była bardzo wzruszona i zachwycona jego zachowaniem. Maskotka już trafiła do chłopca, który się bardzo ucieszył z prezentu” – mówią organizatorzy aukcji.

 

 

Kuba i jego mama zdecydowali przekazać na aukcję dla Nikoli aniołka, który jest już do zdobycia.

„Dobro ma jednak dużą moc zreszta jak Wy wszyscy, którzy w tak aktywny sposób bierzecie udział w aukcjach dla Nikolki Kurpas. Prawda jest taka, że gdyby nie Pomagacze nie byłoby ponad 10 tysięcy złotych, sądzę, że to nie koniec bo operacja Nikolki to koszt ponad 200 tysięcy złotych” – dodają członkowie grupy na Facebooku.

 

 

 

Chce wpłacić pieniądze do skarbonki

 

Warto się spieszyć, ponieważ aukcje trwają tylko dwie doby. Do zdobycia również:

Aukcja specjalna – Voucher do restauracji Ogród Smaków:

UWAGA <3 AUKCJA PREMIUM <3 Dzięki uprzejmości Ryszard Bogacz i Mirela Błaszkiewicz-Bogacz właścicieli Villa Astra…

Opublikowany przez Magdalenę Kapicą Czwartek, 26 marca 2020

 

Voucher do studia fryzur Metamorfoza

❗❗❗ Kochani ❗❗❗Przekazuję na AUKCJĘ dobrowolnie wybraną usługę w METAMORTOZIE 👑(Jak tylko wrócę do mojego salonu i…

Opublikowany przez Urszulę Bruską Hair Sobota, 28 marca 2020

 

Voucher od Lady Cake

Wśród naszych aukcji nie mogło zabraknąć Lady Cake. Marzena Jarnot niesamowicie zdolna i z wielkim sercem do pomagania,…

Opublikowany przez Magdalenę Kapicą Czwartek, 26 marca 2020

 

Koszyczek na drobiazgi

Zapierająca dech w piersiach szkatułka, wykonana ręcznie przez Babcię Halinkę <3 Doskonała i niepowtarzalna rzecz,…

Opublikowany przez Magdalenę Kapicą Sobota, 28 marca 2020

 

Zdjęcie Unii Oświęcim sprzed lat:

31 marca będzie 28 lat jak Unia zdobyła pierwsze Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie. Zdjęcie z autografami /jeden dedykowany / Na start proponuję 30 zł. Koniec aukcji 28.03.2020, godz 20

Opublikowany przez Artura Klęka Środa, 25 marca 2020

 

Książka – El Clasico. FC Barcelona kontra Real Madryt” autor Fitzpatrick Richard

Kochani🥰 – grupa wsparcia dla Łukaszka z Roczyn pragnie przekazać kolejną cegiełkę na aukcję dla NIKOLKI w postaci…

Opublikowany przez Ulę Szostak-Skowerą Czwartek, 26 marca 2020

 

Przygody Mikołaja

oferuję przygody mikołajka,cztery książeczki,aukcja do 29.03.2020 godzina 20 ,zaczynamy od 30 zł,na terenie oświęcimia dowiozę

Opublikowany przez Rafała Żmudkę Czwartek, 26 marca 2020

 

Zobacz również:

Skarbonka Szroma dla Nikolki Kurpas – FILM

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .