Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Taśma z nabojami z drugiej wojny światowej w Sole w Kętach - FOTO
- Redakcja eFO
- 5 grudnia 2023
- 10:47
Reklama
22-letni pan Eryk z Witkowic natknął się na niezwykłe znalezisko. Spacerując nad Sołą w Kętach dostrzegł w korycie rzeki kilka nabojów.
Gdy młody człowiek sięgnął do wody, okazało się, że to nie pojedyncza amunicja, ale taśma z nabojami. O znalezieniu militariów witkowiczanin powiadomił operatora numeru alarmowego 112. Zabezpieczyli je policjanci z Komisariatu Policji w Kętach. Jednocześnie powiadomili dyżurnego Centralnego Ośrodka Koordynacji Rozminowywania o odnalezieniu taśmy z 57 sztukami amunicji pochodzącej najpewniej z czasu drugiej wojny światowej.
