Taneczne święto w Kętach – FOTO

Materiał zlecony  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   23 lutego 2016 14:19

Samba, walc, cha-cha, foxtrot, rumba, quickstep i inne tańce towarzyskie królowały na parkiecie hali sportowej OSiR w Kętach 20 lutego. Fakty Oświęcim objęły patronatem medialnym III Beskidzki Festiwal Tańca organizowany przez Dom Kultury w Kętach.

W sobotę odbył się XXIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki”. W niedzielę, 21 lutego hala wypełniła się formacjami tańca nowoczesnego, które prezentowały się w kategoriach tanecznych: hip hop i jazz.

W OTTT „Złote Pantofelki” w trzech blokach, w sześciu kategoriach wiekowych udział wzięły ogółem 133 pary z miejscowości: Będzin, Chorzelów, Częstochowa, Dębica, Dąbrowa Górnicza, Dobrzeń Wielki, Gliwice, Jaworzno, Kędzierzyn Koźle, Kęty, Kraków, Krosno, Mielec, Mysłowice, Myślenice, Nowy Sącz, Opole, Pabianice, Radom, Rzeszów, Sosnowiec, Stalowa Wola, Tarnów, Warszawa, Wrocław, Zamość, Żabno, Żory.

Wyniki XXIX OTTT „Złote pantofelki”

Do 7 (Dzieci najmłodsze) Brąz KOMB 4T 0

8-9 (Juvenile 1) Brąz KOMB 4T 0

10-11 (Juvenile 2) F KOMB 6T PREMIUM 5

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Szymczyk Bartosz Pogorzelska Julia FAST-STEP Warszawa 1 5 1
2. Miękina Jakub Babraj Katarzyna THOMAS DANCE – Kraków 1 4 2
3. Foryś Maksymilian Jakóbowska Waleria RAGTIME – Kęty 0 3
4. Pudełko Mikołaj Kliś Aneta RAGTIME – Kęty 0 4
5. Drapich Mateusz Korzonkiewicz Oliwia RAGTIME – Kęty 0 5

10-11 (Juvenile 2) E KOMB 6T PREMIUM 0

12-13 (Junior 1) E KOMB 8T PREMIUM 9

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Keshishyan Arman Siwek Aleksandra PERFECT DANCE Kraków 1 1 1
2. Kowalski Nikodem Roch Szczyrk Dominika RAGTIME – Kęty 1 4 2
3. Spyra Dominik Wojciuch Laura WIR – Mysłowice 1 4 3
4. Stochel Mikołaj Piasek Paulina EVOLUTION – Kraków 1 3 4
5. Klimek Filip Skrzypczak Agnieszka Szk. Tańca Gutovskyi – Gliwice 4 5
6. Hankus Kamil Łyczko Daria RAGTIME – Kęty 1 6
7. Krukowka Krzysztof Gendarz Natalia Szk. Tańca Gutovskyi – Gliwice 4 7
8. Ryz Michał Chmaj Wiktoria ST FLASH DUO – Kraków 1 8
9. Romik Dawid Orawczak Żaklina RAGTIME – Kęty 0 9

8-9 (Juvenile 1) F KOMB 6T PREMIUM 0

 

BLOK 2, rejestracja 12:30 – 13:00, próba parkietu 12:45 – 13:15, start: 13:30

14-15 (Junior 2) F KOMB 6T PREMIUM 4

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Pogorzelski Piotr Cuber Gabriela FAST-STEP Warszawa 1 6 E 1
2. Żuczek Oskar Mądry Emilia GALA – Mielec 1 2 2
3. Ćwiek Wiktor Przybytniak Marta AKADEMIA TAŃCA – Warszawa 2 3
4. Wasylewicz Adam Kapustka Klaudia LATINO – Żabno 0 4

14-15 (Junior 2) E KOMB 8T PREMIUM 10

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Sadowski Radosław Wątor Natalia EVOLUTION – Kraków 1 6 1
2. Różanka Igor Panek Aleksandra KLASA – Tarnów 1 6 2
3. Królikowski-Różycki Kamil Gmochowska Justyna AKADEMIA TAŃCA – Warszawa 1 1 3
4. Baczyński Dawid Baczyńska Daria AXIS – Nowy Sącz 1 2 4
5. Kotul Hubert Rojek Julia EMiKa Pałac Młodzieży – Tarnów 3 5
6. Nośko Mateusz Jacek Martyna AKSEL – Rzeszów 3 6
7. Rak Konrad Chwierut Amelia RAGTIME – Kęty 1 7
8. Fugiel Tomasz Markus Weronika SOKÓŁ – Myślenice 2 8
9. Szynal Daniel Wysocka Julia PERFECT – Będzin 0 9
10. Kaszuba Dawid Warchoł Aleksandra ST CIEPŁY – Jaworzno 0 10

14-15 (Junior 2) D ST PREMIUM 12

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Roman Jakub Dorycka Dominika FANTAZJA – Kraków 1 8 1
2. Kietliński Sebastian Lisiecka Julia RIVIERA Warszawa 1 3 2
3. Ciura Maciej Tomalska Maja A+S – Częstochowa 1 7 3
4. Ślusarczyk Krzysztof Gębala Marta ArtDance – Kraków 1 1 4
5. Zużałek Szymon Jaworska Natalia RAGTIME – Kęty 1 2 5
6. Dworczyk Jakub Klenart Anna RYTM – Żory 0 6
7. Lipnicki Wojciech Gryczka Marta KIEPURA – Sosnowiec 8 7
8. Baron Jakub Jakóbowska Jolanta RAGTIME – Kęty 1 8
9. Włoch Mikołaj Kosińska Katarzyna SOKÓŁ – Myślenice 1 9
10. Smolarek Marcel Roszak Julia RAGTIME – Kęty 2 10
11. Smaroń Konrad Rytych Zuzanna KIEPURA – Sosnowiec 0 11
12. Bylica Wojciech Kulig Dominika RAGTIME – Kęty 0 12

14-15 (Junior 2) D LA PREMIUM 9

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Ciura Maciej Tomalska Maja A+S – Częstochowa 1 7 1
2. Zużałek Szymon Jaworska Natalia RAGTIME – Kęty 1 2 2
3. Roman Jakub Dorycka Dominika FANTAZJA – Kraków 1 6 3
4. Kietliński Sebastian Lisiecka Julia RIVIERA Warszawa 1 3 4
5. Włoch Mikołaj Kosińska Katarzyna SOKÓŁ – Myślenice 1 5
6. Smaroń Konrad Rytych Zuzanna KIEPURA – Sosnowiec 0 6
7. Baron Jakub Jakóbowska Jolanta RAGTIME – Kęty 1 7
8. Smolarek Marcel Roszak Julia RAGTIME – Kęty 1 8
9. Bylica Wojciech Kulig Dominika RAGTIME – Kęty 0 9

16-18 (Młodzież) C ST PREMIUM 4

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Wiewiórka Krzysztof Lipowska Olga RAGTIME – Kęty 1 10 1
2. Grzelczak Dawid Kowalczyk Dominika ESKADRA – Pabianice 1 1 2
3. Datoń Jakub Bieda Gabriela THOMAS DANCE – Kraków 1 3
4. Słociński Emanuel Benisz Klaudia RYTM – Żory 5 4

16-18 (Młodzież) C LA PREMIUM 0

16-18 (Młodzież) B ST PREMIUM 0

16-18 (Młodzież) B LA PREMIUM 0

 

BLOK 3, rejestracja 16:30 – 17:00, próba parkietu 16:30 – 17:15, start: 17:30

12-13 (Junior 1) D ST PREMIUM 7

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Serafin Maksymilian Wiewiórka Julia RAGTIME – Kęty 1 1 1
2. Rybka Konrad Sosińska Julia TAKT – Chorzelów 1 9 2
3. Braun Patryk Pyrdziak Katarzyna RAGTIME – Kęty 1 2 3
4. Bólad Michał Pawlikowska Amelia ArtDance – Kraków 0 4
5. Gętkowski Mateusz Żaba Weronika EMiKa Pałac Młodzieży – Tarnów 1 5
6. Burnagiel Filip Baran Martyna AXIS – Nowy Sącz 1 6
7. Boguta Maciej Woźniczka Alicja EVOLUTION – Kraków 0 7

12-13 (Junior 1) D LA PREMIUM 8

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Serafin Maksymilian Wiewiórka Julia RAGTIME – Kęty 1 1 1
2. Bólad Michał Pawlikowska Amelia ArtDance – Kraków 1 1 2
3. Rybka Konrad Sosińska Julia TAKT – Chorzelów 1 9 3
4. Kuś Dawid Terlikowska Maja PERFECT – Będzin 1 1 4
5. Braun Patryk Pyrdziak Katarzyna RAGTIME – Kęty 2 5
6. Burnagiel Filip Baran Martyna AXIS – Nowy Sącz 2 6
7. Gętkowski Mateusz Żaba Weronika EMiKa Pałac Młodzieży – Tarnów 1 7
8. Boguta Maciej Woźniczka Alicja EVOLUTION – Kraków 0 8

16+ (Powyżej 15) D ST PREMIUM 9

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Piskorek Michał Liszkowska Jolanta RAGTIME – Kęty 1 3 1
2. Ziętek Łukasz Mularczyk Beata CENTRUM TAŃCA – Radom 1 8 2
3. Szemiczek Szymon Polesińska Ewa FALLAWAY Opole 1 4 3
4. Domiański Michał Kolińska Julia Centrum Tańca FIESTA K-Koźle 1 3 4
5. Liszka Piotr Piech Agnieszka BAWINEK – Kraków 3 5
6. Jungiewicz Michał Murat Marta STTS Kraków 1 6
7. Wodowski Adrian Duda Magdalena SKT AGH – Kraków 2 7
8. Biela Ernest Zajda Dorota BAWINEK – Kraków 1 8
9. Schultz Michał Olejnik Sara A+S – Częstochowa 1 9

16+ (Powyżej 15) D LA PREMIUM 9

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Głodny Szymon Granek Sandra GSTS MASTER DANCE 1 1 1
2. Bilski Kamil Oczkowska Urszula CENTRUM TAŃCA – Radom 1 9 2
3. Szemiczek Szymon Polesińska Ewa FALLAWAY Opole 1 6 3
4. Warzyc Mateusz Tarnowska Tamara ST NOVOMEX Opole 1 3 4
5. Domiański Michał Kolińska Julia Centrum Tańca FIESTA K-Koźle 1 5
6. Schultz Michał Olejnik Sara A+S – Częstochowa 3 6
7. Wodowski Adrian Duda Magdalena SKT AGH – Kraków 1 7
8. Jungiewicz Michał Murat Marta STTS Kraków 1 8
9. Liszka Piotr Piech Agnieszka BAWINEK – Kraków 3 9

16+ (Powyżej 15) C ST PREMIUM 10

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Ryterski Daniel Maćkała Emilia ST MAJEWSKI Krzysztof -Wrocław 1 10 1
2. Czarnik Kamil Kudzielko Zuzanna KIEPURA – Sosnowiec 1 1 2
3. Kycia Mateusz Maćkała Paulina ST MAJEWSKI Krzysztof -Wrocław 1 6 3
4. Szyporta Mateusz Kosno Wiktoria DANCE TEAM Dobrzeń Wielki 1 11 4
5. Jagoda Maciej Jaworska Wiktoria AKTAN – Wrocław 7 5
6. Rylewicz Jarosław Grunwald Monika BAWINEK – Kraków 8 6
7. Kwiecień Konrad Rachwał Magdalena BAWINEK – Kraków 2 7
8. Kużdżał Dominik Ryk Klaudia KIEPURA – Sosnowiec 4 8
9. Grzelczak Dawid Kowalczyk Dominika ESKADRA – Pabianice 1 9
10. Szczęśniak Piotr Szczęśniak Marzena MARENGO – Dąbrowa Górnicza 0 10

16+ (Powyżej 15) C LA PREMIUM 6

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Czarnik Kamil Kudzielko Zuzanna KIEPURA – Sosnowiec 1 1 1
2. Kutyła Radosław Stępniowska Natalia JUST DANCE – Stalowa Wola 1 7 2
3. Kwiecień Konrad Rachwał Magdalena BAWINEK – Kraków 1 3 3
4. Szyporta Mateusz Kosno Wiktoria DANCE TEAM Dobrzeń Wielki 1 4
5. Piskorek Michał Liszkowska Jolanta RAGTIME – Kęty 0 5
6. Nowosiad Tomasz Godziszewska Agnieszka SKT AGH – Kraków 0 6

16+ (Powyżej 15) B ST PREMIUM 12

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Nazaruk Michał Morbitzer Justyna M-TEAM – Kraków 1 12 1
2. Kudra Michał Pijar Beata ZŁOTA PARA – Dębica 1 9 2
3. Kudziełko Patryk Urban Anna RAGTIME – Kęty 1 2 3
4. Węklar Miłosz Jurczak Anna GRACJA – Krosno 1 14 A 4
5. Koniarz Tomasz Ciślak Agata BAWINEK – Kraków 1 10 5
6. Abramczyk Tomasz Wojciech Błach Marta SKT AGH – Kraków 2 6
7. Jasiewicz Karol Wilk Klaudia AKSEL – Rzeszów 1 7
8. Kowaliczek Michał Gancarz Natalia BAWINEK – Kraków 0 8
9. Wojciechowski Wojciech Czerczak Aleksandra ESKADRA – Pabianice 0 8
10. Skarka Michał Fajkis Julia GSTS MASTER DANCE 0 10
11. Mandla Piotr Gabryś Klaudia RAGTIME – Kęty 1 11
12. Cinal Kacper Kuźma Agata RAGTIME – Kęty 2 12

16+ (Powyżej 15) B LA PREMIUM 9

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Hull Andrzej Kucharczyk Barbara IDEA – Kraków 1 9 1
2. Janakowski Maciej Czerczak Karolina – ESKADRA – Pabianice 1 6 2
3. Łądka Wiktor Hanusek Paulina RYTM – Żory 1 3 3
4. Kycia Mateusz Maćkała Paulina ST MAJEWSKI Krzysztof -Wrocław 1 3 4
5. Węklar Miłosz Jurczak Anna GRACJA – Krosno 12 5
6. Rylewicz Jarosław Grunwald Monika BAWINEK – Kraków 1 6
7. Kudziełko Patryk Urban Anna RAGTIME – Kęty 1 7
8. Mandla Piotr Gabryś Klaudia RAGTIME – Kęty 1 8
9. Cinal Kacper Kuźma Agata RAGTIME – Kęty 0 9

50-59 (Senior 3) C ST PREMIUM 3

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Linek Krzysztof Linek Małgorzata MYKA – Zamość 1 4 1
2. Zawadzki Aleksander Witold Zawadzka Ewa FANTAZJA – Kraków 0 2
3. Juszczyk Zdzisław Fassa Wanda ST NOVOMEX Opole 0 3

50-59 (Senior 3) C LA PREMIUM 2

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Janusz Andrzej Banaszek Agnieszka AKADEMIA TAŃCA – Warszawa 0 1
2. Juszczyk Zdzisław Fassa Wanda ST NOVOMEX Opole 0 2

50-59 (Senior 3) D ST PREMIUM 3

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Ciopała Mariusz Ciopała Maria RAGTIME – Kęty 1 1 1
2. Sadlik Jakub Szmidtke Jolanta AKSEL – Rzeszów 0 2
3. Dąbek Wacław Dąbek Halina WIR – Mysłowice 0 3

50-59 (Senior 3) D LA PREMIUM 2

Lp Partner Partnerka Klub Premium Razem premium Nowa Klasa Miejsce
1. Ciopała Mariusz Ciopała Maria RAGTIME – Kęty 0 1
2. Sadlik Jakub Szmidtke Jolanta AKSEL – Rzeszów 0 2

W niedzielę na parkiecie pojawiły się formacje tańca nowoczesnego, który przyjechały na III Beskidzki Festiwal Tańca z Andrychowa, Bielska-Białej, Brzeszcz, Buczkowic, Cieszyna, Chrzanowa, Jordanowa, Kęt, Krakowa, Kóz, Oświęcimia, Roczyn, Skawiny, Stryszawy, Sułkowic, Trzebini, Wadowic i Woli. Kęty reprezentowały grupy: B3 Kids, trener: Dominik Matuszczak, Fun&Funky, trener: Sylwia Walczak, Iskierki, trener: Zygmunt Widlarz, Power Funky, trener: Sylwia Walczak, Cookie Beat, trener: Magdalena Kowalska (II miejsce w Kategoria 12-16 lat, hip hop), MYB, trener: Magdalena Kowalska (V miejsce w Kategoria pow. 16 lat, hip hop) oraz duet Mar-Kar z PZ nr 8 Szkół im. M. Dąbrowskiej.

W III Przeglądzie Tańca Nowoczesnego sędziowali:
Sędzia główny: Rafał Lebiest, Kraków
Dyplomowany instruktor, trener tańca sportowego, choreograf, sędzia freestyle, wykładowca wielu kursów instruktorskich. Członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Tańca Freestyle, trener i choreograf w szkole tańca Wena- wielokrotnych zwycięzców otwartych mistrzostw Polski, kilkukrotnych finalistów mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata International Dance Organization.

Aneta Bułka, Kęty/Warszawa
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat w Domu Kultury w Kętach w KTT Kleks. Z tańcem współczesnym i klasyką spotkała się na studiach w Teatrze Tańca DF w Krakowie. Doskonaliła swój warsztat w Centre International de Danse Jazz i Studio Harmonic w Paryżu. Od 8 lat jest instruktorem i choreografem w Egurrola Dance Studio w Warszawie, gdzie prowadzi między innymi teatr tańca Jazzgot. Współpracuje również z innymi szkołami w Polsce. Praca instruktora tańca i choreografa daje jej ogromną satysfakcję, możliwość rozwoju i dzielenia się pasją.

Robert Chodara, Kętrzyn
Tancerz, dyplomowany instruktor i choreograf, wykładowca na kursie Choreografii scenicznej i instruktora tańca w Krakowie, ukończył włoską szkołę choreograficzną w Mediolanie, szkolił się również w Deebie Reynolds Dance Studio, Millenium Dance studio w Los Angeles, na co dzień współpracuje ze Szkołą Tańca WENA jako instruktor i choreograf.

Wyniki III Przeglądu Tańca Nowoczesnego:

Kategoria do 12 lat hip hip
IV miejsce: Bi Kids, Centrum Sportowo-Widowiskowe, Kozy, trener: Paweł Guzik
III miejsce: Eliciaki, Elita dance Center, Kraków, trener: Kaja Kudełko
II miejsce: Milli Street Kids, Akademia Tańca Millenium, Brzeszcze, trener: Magdalena Kowalska
I miejsce: GRW Kids, Szkoła Tańca Grawitacja przy Stow. Form Tanecznych Kultury Fizycznej i Sportu Krok po Kroczku

Kategoria do 12 lat, show dance i jazz
VI miejsce: Grupa R1, Studio Tańca R, Sułkowice, trener: Natalia Ferlak
V miejsce: Kolorowa Tęcza, Sp nr 2 im. JP II w Woli, trenerzy: Jolanta i Zygmunt Widlarz
IV miejsce: Crazy Kids, Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach, trener: Sylwia Balon
III miejsce: Perły, Studio Tańca Passo, Cieszyn, trener: Aleksandra Jurczak
II miejsce: RePlay, Studio Tańca Fuzja Dance, Cieszyn, trener: Sylwia Wijas
I miejsce: Milli Jazz Kids, Akademia Tańca Millenium, Brzeszcze, Magdalena Kowalska

Kategoria 12-16 lat, hip hop
VI miejsce: Rewia Dziecięco-młodzieżowa Dino Boys, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Dino, Andrychów, trener: Sylwia Balon
V miejsce: Dance Army, Elita Dance Center, Kraków, trener: Kaja Kudełko
IV miejsce: Axel Crew, SP nr 1, Chrzanów, trener: Anna Zielonka, Sylwia Wijas
III miejsce: Just Juniors, Just Dance Studio Chrzanów-Trzebinia, trener: Justyna Kędra
II miejsce: Cookie Beat, Dom Kultury w Kętach, trener: Magdalena Kowalska
I miejsce: Mad Moves, Dom Kultury Włókniarzy, Bielsko-Biała, trener: Małgorzata Tracz

Kategoria 12-16 lat show dance i jazz
IV miejsce: Grupa R3, Studio tańca R, Sułkowice, trener: Natalia Ferlak
III miejsce: Axel Show, SP nr 1, Chrzanów, trener: Sylwia Wijas, Anna Zielonka
II miejsce: Rewia Dziecięco Młodzieżowa Dino, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Dino, Andrychów, trener: Sylwia Balon
I miejsce: Imagine, Szkoła Tańca Cubana, Bielsko-Biała, trener: Aleksandra Jurczak

Kategoria pow. 16 lat, hip hop
VI miejsce, Flame, Elita Dance Center, Kraków, trener: Kaja Kudełko
V miejsce: MYB, Dom Kultury w Kętach, trener: Magdalena Kowalska
IV miejsce: Fresh Crew, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, trener: Kinga Ozimek
III miejsce: Just Crew, Just Dance Studio, Chrzanów-Trzebinia, trener: Justyna Kędra
II miejsce: So what?, Szkoła Tańca Cubana, Bielsko-Biała, trener: Dorota Rychta
I miejsce: GRW team, Szkoła Tańca Grawitacja przy Stow. Form Tanecznych Kultury Fizycznej i Sportu Krok po Kroczku, Oświęcim, trener: Patrycja Keller

Kategoria pow. 16 lat: jazz i show dance
VII miejsce: Black Swans, Centrum Sportowo-Widowiskowe, Kozy, trener: Marta Gancarz
VI miejsce, Sara Handzlik, Klaudia Skoczylas, Centrum Sportowo-Widowiskowe, Kozy
V miejsce: Grupa najstarsza, Studio Tańca R, Sułkowice, trener: Karolina Moskal-Flaga, choreografia „Dark side”
IV miejsce: duet Mar-Kar, PZ nr 8 szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach
III miejsce: Grupa najstarsza, Studio Tańca R, Sułkowice, trener: Karolina Moskal-Flaga, choreografia „Żywy obraz”
II miejsce: Just Art, Just Dance Studio, Chrzanów-Trzebinia, trener: Justyna Kędra
I miejsce: GRW Jazz, Szkoła Tańca Grawitacja przy Stow. Form Tanecznych Kultury Fizycznej i Sportu Krok po Kroczku, Oświęcim, trener: Patrycja Keller.

 


Fot. Dom Kultury w Kętach

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .