Tak wyglądał karambol w Chełmku – FILM

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 grudnia 2019 13:08

Policja przekazała nam nagranie z monitoringu, ukazujące, jak wyglądał karambol w Chełmku, o którym pisaliśmy  na naszych łamach w sobotę.

Przypomnijmy, że warunki drogowe w sobotni poranek w powiecie oświęcimskim były fatalne. Piesi ślizgali się na chodnikach, samochody na ulicach. W ciągu godziny służby ratunkowe wyjechały do 15 kolizji drogowych.

Do najgroźniej wyglądającego zdarzenia doszło na ulicy Piastowskiej w Chełmku. Opis karambolu znajdziecie pod niniejszym artykułem.

„Zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się na budynku Komisariatu Policji w Chełmku. Nagranie publikujemy, mając na celu uświadomienie kierowcom, w jaki sposób pojazdy zachowują się na drodze, gdy wpadają w poślizg” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja przekazała nam film z monitoringu wizyjnego, na którym widać moment kolizji czterech samochodów – osobówki, dwóch ciężarówek i autobusu.

„Przypominamy, że w okresie zimowym podobne, radykalnie trudne warunki drogowe, mogą zdarzyć się w każdej chwili. Dlatego apelujemy o ostrożność i uwagę za kierownicą, a także dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i kierujmy się rozsądkiem jeszcze przed ewentualną szkodą” – dodaje policjantka.

 

Zobacz również:

Kolizja za kolizją – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa