Tak było na niedzielnym jarmarku – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   4 grudnia 2019 14:11

To, co się działo w Oświęcimskim Centrum Kultury w pierwszą niedzielę grudnia przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podarowaliście Lence Kożuch 42406 złotych.

To kolejny rekord – rok temu na jarmarku bożonarodzeniowym Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy uzbierała też dużą sumę – 27 tysięcy złotych. W tym roku to absolutny rekord.

Jarmark dla lenki

„Malutka Lenka Kożuch choruje na wyściółczak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości, więc na leczenie dwulatki jest potrzebne kilkaset tysięcy złotych. Te pieniądze na pewno pomogą rodzinie w leczeniu dziecka” – tłumaczy Monika Bartosz z fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Podczas tego dnia nie brakło atrakcji – Miasteczko Dzieci, w którym najmłodsi uczestnicy jarmarku – pod czujnym okiem animatorek z Innej Bajki Oświęcim mogli miło spędzić czas, gdy ich rodzice oddawali się przyjemności zakupów. Chętnie też przebierali się w bajkowe stroje dzięki Wypożyczalni Strojów Fiona, zobaczyli sprzęt policyjny, a także wzięli udział w warsztatach kreatywnych przygotowanych miedzy innymi Anetę przez Słodyczą Malowane. Wolontariuszki – fryzjerki z SPZ4 zaplatały piękne warkoczyki. Dzieciaczki mogły też wyjść z jarmarku z pięknie pomalowaną twarzą.

Wyróżnienie dla eFO

Na sali widowiskowej punktualnie o godzinie 15 fundacja wręczyła Joli i Pawłowi Wodniakom – czyli Faktom Oświęcim statuetkę Dyrygenta Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Autorką statuetki jest stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Oświęcim Monika Dąbrowska-Picewicz. Urodzona w Oświęcimiu artystka tworzy ceramikę unikatową i została nagrodzona Medalem Dziekana Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie.

Tuż po wręczeniu statuetki rozpoczęła się prawdziwa uczta dla wszystkich – bez względu na wiek. Spektakl w wykonaniu Amatorskiego Teatru Przyjaciół Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy „Bajki ze starej szafy” – „Smerfy – świąteczna opowieść” rozśmieszyła nie tylko dzieci. Szybko okazało się, że sala zapełniła się po brzegi – również na balkonie. 

Wręczenie nagród

Po spektaklu przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursie na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową, gdzie kilkadziesiąt dzieci otrzymało nagrody ufundowane przez Miasto Oświęcim. Wyniki opublikowaliśmy w artykule WYNIKI KONKURSU „Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa”

„Tego dnia każdy chętny mógł zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić poziom cukru na stoisku Joanny Stachury, zjeść swojskie wyroby od pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Dworów Drugich, czy skosztować przepysznych, domowych ciast od przyjaciół fundacji” – informują Fakty Oświęcim organizatorzy jarmarku.

Są to między innymi rodzina i przyjaciele Lenki, znajomi, sąsiedzi, cukiernia Kołaczek, KGW w Wilczkowicach, cukiernia AWA, rodzice i nauczyciele z zespołu szkolno-przedszkolnego nr 1 w Osieku, dworek Kastel, nauczyciele ze szkoły w Rajsku, rodzice przedszkolaków z Przedszkoli Samorządowych w Zaborzu i Grojcu, Moja Miłość Oświęcim, Marzena Jarnot, Bazylia4u z BrzezinkiBazylia4u z KatowicPlaneta Smaku z Tychów i wiele, wiele innych osób. 

Wiele osób postanowiło cały dochód ze stoisk przekazały na leczenie Lenki

Są to firma Plantpol, która od lat ma swoje stoisko pięknymi poisencjami,  Ewa Ocylok – Stowarzyszenie Stempelek i schronisko dla osób bezdomnych, którzy raczyli gości ozdobami świątecznymi, Natalia Dwornik – Przepisy z Muffinkowej Misy  z wyśmienitymi babeczkami, Urszula Głowicka –  Studio Jogi Pełnia wraz z przyjaciółkami prezentowała wspaniałe mandale, Aneta Rozmus – Słodyczą Malowane przeprowadziła warsztaty z ozdabiania pierniczków oraz Trio hobbistycznych artystów – Ola Hołowiejczuk, Katarzyna Hołowiejczuk i Tomasz Wasiński, którzy. Te stoiska bardzo mocno podbiła licznik zbiórki. 

Food-MOWP-Truck

Pierwszy raz na jarmarku pojawił się Food-MOWP-Truck, w którym goście mogli posmakować swojskich wyrobów, takich jak bigos wykonany przez restaurację Smaki Dzieciństwa (dawna Meksykańska), chleb ze smalcem przygotowany przez Marię Czerwik z Babic smarowany na chlebie od firmy Piskorek – oczywiście na górze był ogórek kiszony od Wojciecha Domagały – producenta ogórów i żuru. Były też serki góralskie i przepyszny, bezalkoholowy grzaniec od Tłoczni Chocznia.

Dziękujemy Centrum Edukacji Zawodowej Silesia, Willi Na Skarpie – Apartamenty w Oświęcimiu, Marii Czerwik, Tłocznia Chocznia, restauracji Smaki Dzieciństwa (dawana Meksykańska), Ryszardowi Skórce i Janowi Sierancowi ze Stacji Kontroli Pojazdów KOS 012 za to, że wsparli naszego Food-MOWP-Trucka –  którego udostępniła nam firma podająca najlepsze lody w Oświęcimiu – Moja Miłość Oświęcim” – mówią organizatorzy.

Są też firmy i instytucje, którzy dopieścili stoisko jarmarku z gadżetami. Są wśród nich Barbara Szczepanik, firma Agnes, Chromat, Centrum Materacy, kino Planet Cinema, Kraina Piękności Joanna, Stacja Kontroli Pojazdów Art Mot, Restauracja Portobello, Fakty Oświęcim, Palabras, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, Parki Rozrywki Energylandia, apteka Delfin – Błonie, Agena, restauracja La Rossa, hotel Hampton By Hilton, studio kosmetyczne Równiccy, pizzeria Matteo, Impuls Piotr Ryszka, Optyk Krzysztof Bąk, Gospodarstwo Ogrodnicze Ledwoniowie, czy punkt ksero Rynek 2. 

„Druhowie z OSP w Dworach Drugich, Włosienicy i Poręby Wielkiej – na nich można zawsze polegać. Pomogli nam w wieszaniu banerów, przygotowaniach do jarmarku i oczywiście – przy sprzątaniu, wielkie brawa dla Was Panowie. Ogromne ukłony należą się również kwiaciarni Bogusi Bąbacz z ulicy Dworcowej w Oświęcimiu oraz wszystkim naszym wolontariuszom” – dodają organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Fakty Oświęcim

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa