Szydło, dratwa i szewska praca

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 sierpnia 2015 10:25

Wakacje młodych odkrywców w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku dobiegły końca. Ostatnie w te wakacje zajęcia nosiły tytuł „Szydło, dratwa, szewska praca rzecz niełatwa”.

Uczestnicy warsztatów letnich przyszli do pracowni szewca Józefa Moskały. Poznali rodzaje butów i cały cykl produkcji obuwia, z którego przecież słynął Chełmek.

Młodzi ludzie zapoznali się z narzędziami niezbędnymi w pracy szewca i różnymi materiałami, z których powstają buty. Spróbowali swoich sił między innymi w obsłudze maszyny do szycia.

Dociekliwi młodzi odkrywcy poznali historię obuwia w Chełmku i specyfikę pracy w dużej fabryce obuwniczej.

Komentarze
  • 27 sierpnia 2015 17:33

    Kpiarz

    Praca szewca nie jest łatwa. A jest takie jedno Szydło, co się dwoi, troi i aż nogami przebiera z chęci uszycia butów nam wszystkim. Chce nam uszyć charboły w/g pomysłu i na kopyto zaprojektowane przez gościa, któremu chce się z ziemi polskiej do Wolski.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .