Szpital z kolejnym sercem. Tym razem na nakrętki – FILM

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 września 2020 12:42

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu ustawił w holu pawilonu głównego wielkie, czerwone serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki.

Na pomysł ustawienia pojemnika w kształcie serca w holu przy kaplicy i wejściu do poradni specjalistycznych wpadła Magdalena Foks, która w administracji szpitala zajmuje się kadrami. Pojemnik wykonał jej mąż z przyjacielem – z własnych funduszy.

Dyrektor Edward Piechulek ochoczo przystał na te inicjatywę i dał zielone światło. 

Stoi w sercu szpitala

Do „obsługi” serca szpital zaprosił nowo powstałe stowarzyszenie Pozytywni, które aktualnie zajmuje się pomocą 13-letniej Nikoli Kurpas z Brzeszcz. Pozytywni, jeszcze jako grupa nieformalna, zorganizowali zbiórki plastikowych nakrętek. 

Mieszkańcy nie tylko powiatu oświęcimskiego podarowali ponad pięć ton nakrętek i kilkaset kilogramów zużytych baterii, a pieniądze z ich sprzedaży trafiły na leczenie i rehabilitację 13-latki.

 

 

Kim są Pozytywni?

Stowarzyszenie od 18 sierpnia formalnie tworzy sześć osób, dodatkowo jest kilkoro wolontariuszy. Pozytywni powstali, by pomagać głównie chorym i niepełnosprawnym dzieciom oraz ich rodzinom.

„Jeszcze jako grupa nieformalna, gdy nie wiedzieliśmy jaka będzie ostateczna nazwa stowarzyszenia, przeprowadziliśmy kilkanaście akcji, w które włączyły się setki ludzi dobrej woli. Przy akcji zbierania nakrętek oraz zużytych baterii był tak niesamowity odzew, że nie nadążaliśmy ich ładować do naszych samochodów. Dobrze, że jeden z nas zorganizował dostawczaka. Pomogła również Straż Pożarna w Oświęcimiu” – relacjonuje Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

Mnóstwo ludzi uczestniczyło w challengach dla Nikolki – hokejowym, motocyklowym, robienia i przysiadów. Każdy uczestnik wpłacał datek na rzecz Nikoli. 

Internetowe aukcje dla Nikolki nabrały rozpędu kuli śniegowej. W tym miejscu można zdobyć piłkę z podpisami sławnych piłkarzy, koszulki ulubionych sportowców, czy przepis na ciasto. Na aukcjach jest pełna dowolność przedmiotów i usług. 

Pozytywni, ale też kreatywni

„W naszych głowach co chwile rodzą się nowe pomysły na akcje charytatywne i inne formy pomocy. Nie chcemy ich jednak zdradzać, zanim nie wdrożymy ich w życie. Możemy jedynie powiedzieć, że będą to między innymi zabawy, konkursy, wydarzenia kulturalne, twórcze i sportowe” – wyjaśnia Mirosław Semik, wiceprezes Pozytywnych.

W ich trakcie nie tylko chcą pomagać i namawiać do pomagania, ale także zachęcać do podjęcia różnych form aktywności społecznej. 

Dotychczasowe akcje stowarzyszenia:

#ChallengeDlaNikolki z UKHK Unia Oświęcim. Szczegóły na https://www.siepomaga.pl/ukhkdlanikolki
#MotocykliściDlaNikolki z Gentlemen’s Club Oświęcim. Szczegóły na https://www.siepomaga.pl/motocykliscidlanikolki
– Skarbonki Urodzinowe
– Skok ze spadochronu
– Wyciskanie pompek
Nakręćmy się dla Nikolki
– Ona & On – propozycja dla Nowożeńców, zamiast kwiatów, wina, czy totolotka możesz… poprosić swoich gości o datki do skarbonki Nikolki. 

„Wszystkie młode pary, które zechcą wziąć udział w akcji, mogą liczyć z ich strony na pełne wsparcie w organizacji tej inicjatywy. Czekamy na na Was – przyszli Nowożeńcy” – tłumaczy Witold Kuboszek, wiceprezes stowarzyszenia.

– Aukcje charytatywne – tu można towar i usługi wystawić na aukcję, a jej zwycięzca wrzuca do wirtualnej skarbonki pieniądze z przeznaczeniem na leczenie Nikolka Kurpas – pomóżcie mi żyć.

Gdzie znaleźć Pozytywnych?

Można odwiedzać fanpejdż Stowarzyszenie Pozytywni na Facebooku, a także ich Instagram

Skład stowarzyszenia:

Magdalena Kapica – prezes zarządu
Mirek Semik – wiceprezes zarządu
Witold Kuboszek – wiceprezes zarządu
Łukasz Habczyk – członek stowarzyszenia
Sławomir Momot – członek stowarzyszenia
Jola Wodniak – członek stowarzyszenia

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .