Reklama
10 lipca 2026, piątek
Szlachetni ludzie wsparli Szlachetną Paczkę - FILM, FOTO
- Paweł Wodniak
- 8 grudnia 2018
- 16:59
Reklama
20 rodzin z Oświęcimia i okolic otrzymało to, czego najbardziej potrzebuje na święta. Wszystko dzięki temu, że szlachetni ludzie wsparli Szlachetną Paczkę.
Oświęcimscy wolontariusze w ramach corocznej akcji Szlachetna Paczka odwiedzili i wytypowali do pomocy 20 rodzin. Potrzeby przed świętami Bożego Narodzenia były naprawdę bardzo różne. Od prostych artykułów pierwszej potrzeby i przedmioty dnia codziennego, po sprzęt AGD, takie jak pralka.
Ci, którym los potrzebujących nie jest obcy, samodzielnie, ale też w grupach zebrali potrzebne podarunki i przewieźli je dzisiaj do tymczasowej siedziby Szlachetnej Paczki w Oświęcimiu na osiedlu Stare Stawy. Stamtąd wolontariusze rozwozili prezenty do obdarowanych - 19 podarunków dzisiaj, a jeden jutro.
„Oficjalnie wolontariuszy jest siedmioro, ale do magazynku Szlachetnej Paczki przyszli też nasi znajomi. W sumie jest nas piętnaścioro” - mówi Anna Matusz, jedna z liderek Szlachetnej Paczki.