Sześć kolizji w trzy i pół godziny

Jola Wodniak  |   Fakty  |   17 stycznia 2020 09:01

Dziesięć rozbitych samochodów, to efekt sześciu kolizji, do których doszło na drogach powiatu oświęcimskiego w zaledwie trzy i pół godziny.

W Głębowicach mieszkaniec gminy Oświęcim jadąc iveco,  na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie uderzył w fiata seicento. Kierował nim mieszkaniec powiatu wadowickiego.

W Przecieszynie na ulicy Wypoczynkowej, 27-letnia brzeszczanka straciła panowanie nad fiatem seicento i zjechała na przeciwległy pas. Tam zderzyła się z hyundaiem, którym kierowała 20-letnia mieszkanka Brzeszcz.

W Skidziniu na ulicy Wypoczynkowej kobieta straciła panowanie nad oplem i wjechała do przydrożnego rowu.

W Jawiszowicach na ulicy Bielańskiej  25-letni mieszkaniec gminy Kęty, jadąc fiatem punto stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w wiatę przystanku.

W Oświęcimiu doszło do dwóch zdarzeń

Na ulicy Legionów 21-letni mieszkaniec Oświęcimia, cofając fordem fiestą zderzył się z mieszkańcem Grojca, którym kierował mieszkaniec Grojca.

Na skrzyżowaniu ulic Ostatni Etap z Kolbego, kierowca  cysterny wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mieszkance gminy Oświęcim. Kierująca, aby uniknąć zderzenia z ciężarówką zjechała z jezdni i uderzyła w znak drogowy.

„Ponownie apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Aby nie stać się sprawcą zdarzenia drogowego, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne,  za kierownicą należy zachować szczególną uwagę, rozsądek i przewidywać zagrożenia, zanim dojdzie do niebezpiecznej sytuacji” – podsumowują  zdarzenia policjanci.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa