Szef dzielnicowych zasłużonym dawcą krwi – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 października 2019 16:18

Aspirant Dariusz Jakubowski, kierownik rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu został Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi.

Polski Czerwony Krzyż wydał policjantowi odznakę „w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny”, czyli bezinteresowne oddawanie krwi na rzecz potrzebujących.

„Dariusz Jakubowski służy w policji od 14 lat, natomiast regularnie zaczął oddawać krew sześć lat temu za namową innego oświęcimskiego dzielnicowego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Szef oświęcimskich dzielnicowych oddał już 12 litrów krwi. Nie jest jedynym policjantem, który indywidualnie lub podczas akcji dzieli się z innymi cennym darem życia.

Funkcjonariusze oświęcimskiej komendy oraz komisariatów w Brzeszczach, Chełmku Kętach i Zatorze zainicjowali nowe krwiodawcze przedsięwzięcie „Policyjna krew – zawsze na posterunku”.

„Nazwa nawiązuje do 100. rocznicy utworzenia Posterunku Policji Państwowej w Oświęcimiu, którą będziemy obchodzili w przyszłym roku” – dodaje policjantka.

 

Odznaka przyznana przez PCK szefowi oświęcimskich dzielnicowych. Fot. Policja

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa