Szczęśliwa 7 dla Nikoli na „Pozytywnym zakończeniu lata” – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   5 października 2020 15:28

7.007 złotych przekazali uczestnicy „Pozytywnego zakończenia lata” na leczenie chorej Nikoli. Impreza zainaugurowała działalność stowarzyszenia Pozytywni.

Niedzielną imprezę charytatywną na oświęcimskim Rynku Głównym wraz z Pozytywnymi przygotowała restauracja La Rossa, która wraz ze spółką Plantpol oraz Urzędem Miasta Oświęcimia, Urzędem Gminy Oświęcim i Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu finansowo wsparła „Pozytywne zakończenie lata”.

Pierwszy raz na płycie rynku w Oświęcimiu stanęła ogromna, mierząca dwa metry średnicy, patelnia. Zbigniew Harężlak, szef kuchni Tawerny pod Żaglem w Międzybrodziu Bialskim, uczestnik pierwszej edycji Ośmiu Smaków Europy oraz oświęcimianin Sebastian Szromu Schrom, szef kuchni oświęcimskiej restauracji La Rossa i uczestnik programu Hell’s Kitchen, od rana przygotowywali na niej wspaniały, jak się po kilku godzinach okazało, bigos.

Film wykonał partner wydarzenia, portal KulturalnyPowiat.pl. W materiale są wykorzystane zdjęcia Piotra Strycharskiego z firmy Sky Foto Studio

 

 

Można było także przekąsić wojskową grochówkę, przygotowaną przez żołnierzy z jednostki Wojskowej Nil w Krakowie. Kulinaria dopełnił popcorn i wata cukrowa, najchętniej kupowane przez najmłodszych uczestników imprezy.

Muzykę od pierwszych do ostatnich minut czterogodzinnego pikniku zapewnił DJ Dave. Z mini koncertem na pozytywnej scenie wystąpił Tomasz Lewandowski, pieśniarz, gitarzysta, autor i wykonawca ballad mieszczących się w kategorii tzw. piosenki turystycznej.

W sercu miasta pojawili się partnerzy „Pozytywnego zakończenia lata”:

Urząd Miasta Oświęcimia, siłownia Gym For You, klub jeździecki Ikarion, firma Elemele, Akademia Piłkarska Unia Oświęcim wraz z D&R Unia Oświęcim, UKH Unia Oświęcim, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezince, Straż Miejska w Oświęcimiu, Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu, a także z Gentelman’s Club Oświęcim i Riders for IPA, czyli Klubu Motocyklowego Stróżów Prawa. Wszyscy przygotowali atrakcje dla pozytywnych uczestników „Pozytywnego zakończenia lata”.

Kilka minut po godzinie 15 goście, partnerzy i organizatorzy pikniku stanęli na Rynku Głównym do wspólnego zdjęcia, które wykonali Małgorzata Musielak z Faktów Oświęcim i Piotr Strycharski ze Sky Photo Studio.

Wtedy też w sercu miasta pojawił się baner z napisem „Franio Irzyk. Pamiętamy”, a organizatorzy ogłosili, że dedykują imprezę charytatywną zmarłemu we wtorek Franiowi Irzykowi ze Skidzinia, który przegrał ponad dwuletnią walkę z nowotworem. Z głośników popłynęło „Hallelujah” Leonarda Cohena, a z wielu oczu łzy.

 

 

Podczas pikniku stowarzyszenie Pozytywni i ich partnerzy zbierali datki na leczenie i rehabilitację 13-letniej Nikoli Kurpas z Brzeszcz, cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe. Członkowie stowarzyszenia, wcześniej działający jako grupa nieformalna, zebrali dotychczas 90 tysięcy złotych z ponad 200 tysięcy koniecznych na pokrycie operacji rekonstrukcji biodra.

W niedzielę mieszkańcy Oświęcimia i okolic po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. W ciągu zaledwie czterech godzin kilkuset uczestników „Pozytywnego zakończenia lata” podarowało Nikolce 7.007 złotych. Ponadto przynosili plastikowe nakrętki na butelki, które Pozytywni cały czas zbierają.

Patronat medialny nad imprezą sprawowały Fakty Oświęcim i Kulturalny Powiat.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Małgorzaty Musielak i Tomasza Węgrzyna:

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .