Szczeniacki wybryk dwóch nastolatków – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 października 2019 12:45

Ukradli i rozbili dwa samochody. Dla zabawy. Za ten szczeniacki wybryk dwaj 19-latkowie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Przed kilkoma dniami ktoś ukradł forda transita, będącego lawetą do przewozu samochodów. Złodziej dojechał do Nowej Wsi i rozbił pojazd na ogrodzeniu. Tam z jednej z posesji zniknął ford s-max, który znalazł się później w Kętach w stanie uszkodzonym.

Kęccy policjanci przez kilka dni intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy występku. Okazało się, że ma z nim związek dwóch 19-latków z Kęt.

W związku z tym kryminalni zapukali do drzwi mieszkań obu młodzieńców. Stwierdzili, że zatrzymani mają widoczne obrażenia rak i nóg, które mogły powstać podczas kolizji lawety w Nowej Wsi. Ponadto odnaleźli elektronarzędzia skradzione z jednego z pojazdów.

19-latkowie usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia i kradzieży elektronarzędzi. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

„Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć, a rozbili je dla zabawy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Obecnie kryminalni z Kęt ustalają, czy młodzieńcy mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

 

Uszkodzony ford s-max. Fot. Policja

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .