Sytuacja się stabilizuje – FILM, FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty,Meteo  |   24 maja 2019 09:26

Wydaje się, że sytuacja powodziowa powoli się stabilizuje. Deszcz przestał padać. Stan wody w rzece Sole w Oświęcimiu o godz. 9 wynosił 5,20 m.

Tym samym rzeka przekracza stan alarmowy jeszcze o 80 cm. Ze zbiornika Czaniec z Porąbce o kilku godzin następuje rzut wody na poziomie około 245 metrów sześciennych na sekundę.

„Na razie nie przewiduje się większych przepływów. Wszystko może się jednak zmienić i jest zależne od opadów w rejonach górskich, głównie w okolicach zlewni Soły” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka Urzędu Miasta Oświęcimia.

 

Bulwary w Oświęcimiu, godz. 9

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Meteo FO Piątek, 24 maja 2019

 

Strażacy na Kamieńcu cały czas pompują wodę. Służby miejskie całodobowo prowadzą monitoring miejsc zagrożonych.

“Przypominamy o numerze alarmowym do straży miejskiej – 986, pod który zgłaszać należy ewentualne bieżące stany zagrożenia. Prosimy również mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu rzek oraz wałów przeciwpowodziowych i rozlewisk” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa