Sytuacja powodziowa się poprawia – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   24 września 2017

Pogoda się poprawia, a poziom wód w rzekach i rzeczkach zaczął opadać. Sytuacja będzie się jednak normować przynajmniej przez kilka dni.

Domostwa i budynki użyteczności publicznej nadal są podtopione w wielu miejscach. Dlatego też strażacy mieli w powiecie oświęcimskim kolejną nieprzespaną noc.

Woda w rzekach opada

Dzisiaj w okolicy południa stan wody w Wiśle w Jawiszowicach był o ponad dwa metry wyższy od ostrzegawczego i o blisko 60 cm od alarmowego. W miejscu pomiaru o nazwie Pustynia, rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy o 92 cm, ale alarmowego już nie.

Poziom Soły w Oświęcimiu jest wyższy od alarmowego o 59 cm, a od ostrzegawczego o niecałe półtora metra. Skawa w niedzielne południe nie przekraczała niepokojących granic.

 

We wszystkich trzech rzekach prognostycy przewidują malejący trend wahań poziomu wód.

Tak było w gminie Brzeszcze

Wczoraj sytuacja przez cały czas była, delikatnie mówiąc, niepokojąca. A wszystko przez opady deszczu, których siła wahała się od intensywnych do umiarkowanych. Padało jednak przez cały dzień, co spowodowało, że strażacy pracowali na najwyższych obrotach.

Prezentujemy film, udostępniony Faktom Oświęcim portal InfoBrzeszcze.pl, dokumentujący wczorajszą sytuację w części powiatu oświęcimskiego.

 

Sytuacja powodziowa w sobotę 23 września okiem kamery portalu InfoBrzeszcze.pl

A post shared by Fakty Oświęcim 👌🎤📸🎥💻👌 (@faktyoswiecim) on

Bulwary w niedzielne popołudnie

W Oświęcimiu po południu przez chmury zaczęły się przebijać długo oczekiwane promienie słońca. Pogoda zachęcała do spacerów. Nasz czytelnik Michał Jędras wybrał się na oświęcimskie Bulwary i wykonał kilka zdjęć dokumentujących ich aktualny stan.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa