Sytuacja powodziowa jest dynamiczna – FILMY, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   23 maja 2019 11:12

Wicestarosta Paweł Kobielusz zwołał na godzinę 11 posiedzenie sztabu kryzysowego. Sytuacja powodziowa w powiecie oświęcimskim jest bardzo dynamiczna.

Deszcz wciąż pada, bardziej lub mniej intensywnie, ale praktycznie bez przerwy. W powiecie do jutra do godziny 18 obowiązuje trzeci, najwyższy stopień alertu przed intensywnymi opadami.

„Od wczoraj jestem w ciągłym kontakcie z komendantem Filipkiem (starszy brygadier Piotr Filipek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu). Na bieżąco monitorujemy sytuację. Na godzinę 11 zwołałem sztab kryzysowy. Najpierw przedstawiciele poszczególnych gmin będą referować sytuację na swoim terenie, a następnie ustalimy plan działania. Po posiedzeniu sztabu odwiedzę z komendantem Filipkiem najbardziej newralgiczne miejsca w powiecie” – mówi Faktom Oświęcim Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski, tuż przed posiedzeniem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dodał też, że ma w ścisły kontakt ze starostą Marcinem Niedzielą, który przebywa na urlopie i jest poza granicami kraju.

Soła w Oświęcimiu o godzinie dziesiątej

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Meteo FO Czwartek, 23 maja 2019

Soła w Oświęcimiu, godz. 10. Film. Jola Wodniak.

Jawiszowice-Jaźnik, godz. 11.05Na miejscu OSP Brzeszcze

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Meteo FO Czwartek, 23 maja 2019

Jawiszowice-Jaźnik, godz. 11.05. Film. Jola Wodniak

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .