Syn znęcał się nad rodzicami. Musiał się wyprowadzić

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   1 sierpnia 2020 14:42

48-latek znęcał się nad swoimi rodzicami, z którymi mieszkał. Otrzymał nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Na policję zadzwonił 72-letni mężczyzna. Zgłosił, że pijany syn grozi jemu i jego 69-letniej żonie, a także wyzywa ich wulgaryzmami. Oficer dyżurny natychmiast wysłał radiowóz pod wskazany adres.

Policjanci przybyli do domu jednorodzinnego w gminie Chełmek, gdzie zastali wystraszonych seniorów i ich 48-letniego syna. Obezwładnili agresora i przewieźli go do celi w oświęcimskiej komendzie policji.

„W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że 48-latek od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna trafił przed oblicze prokuratora. Usłyszał  zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną, za co grozi kara do pięciu lat więzienia. Ponadto prokurator na wniosek policjantów wydał 48-latkowi nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną, a także zdecydował o policyjnym dozorze.

Wsparcie dla pokrzywdzonych

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem – pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  w tym również w Oświęcimiu, prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych – KraFOS. Działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem współfinansowane są ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa