Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce – FILM

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   8 listopada 2019 06:00
Warsztaty, spotkania z przedsiębiorcami, konsultacje, szkolenia i inne ciekawe wydarzenia biznesowe – w dniach 18-24 listopada 2019 r. odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Na udział w interesujących wydarzeniach można też liczyć w zachodniej części naszego regionu.

Przed nami wielkie święto przedsiębiorczości. W 170 krajach lokalne społeczności spotykają się, aby inspirować się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami. A wszystko to dla rozwoju biznesu. Czekają na nas wydarzenia promujące kreatywne i przedsiębiorcze działania, idee „bycia przedsiębiorczym” wśród młodego pokolenia. 

Małopolska wspiera biznes 

Małopolska już po raz 10. daje mieszkańcom możliwość dołączenia do tej globalnej inicjatywy, organizując w regionie szereg wydarzeń. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami , warsztaty, konsultacje, konkursy czy konferencje. Będzie można posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem i jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, między innymi dzięki Funduszom Europejskim.

Uczestnictwo w wydarzeniach pozwoli dowiedzieć się więcej na temat współpracy nauki z biznesem i możliwościach rozwoju start-upów. To także dobry sposób, by poznać praktyczne wskazówki dotyczące budowania własnej marki, pozyskiwania klientów, tworzenia sieci kontaktów, w tym poszukiwania zagranicznych partnerów biznesowych. Na pomoc doświadczonych przedsiębiorców i instytucji będą mogli liczyć także wdrażający innowacyjne pomysły. 

Porady uzyskają nie tylko wkraczający na ścieżkę kariery zawodowej i zaczynający przygodę z biznesem, ale także doświadczeni przedsiębiorcy i Ci, którzy chcieliby wrócić na rynek pracy. 

Już tradycyjnie do akcji włączają się małopolskie uczelnie, a wśród partnerów oferujących ciekawe wydarzenia nie brakuje instytucji publicznych, organizacji z otoczenia biznesu i firm prywatnych. Małopolska edycja ŚTP 2019 zostanie oficjalnie zainaugurowana w trakcie Spotkania Młodego Biznesu, które odbędzie się 18 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. 

Wiele wydarzeń, wielu uczestników

Zainteresowanie Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu partnerów uczestniczyło już ponad 11 tys. zainteresowanych osób, a spotkania odbywały się w kilkunastu miejscowościach z całego województwa. 

W tym roku na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaprasza 40 instytucji partnerskich. Planowanych jest ok. 300 wydarzeń, które odbędą się w 16 małopolskich miejscowościach, w tym w Andrychowie, Chrzanowie, Oświęcimiu, Wadowicach i Zatorze. 

ŚTP w Zachodniej Małopolsce 

Zachodnia część województwa wciąż pozostaje atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności. Stąd też dużo uwagi podczas ŚTP organizatorzy poświęcą zakładaniu działalności. W Wadowicach, uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca i czy nadają się, żeby prowadzić własną firmę. Na spotkaniach „Speed meeting w biznesie” będą mogli porozmawiać indywidualnie z prowadzącymi, by zweryfikować swoje pomysły na biznes. 

W Oświęcimiu, na wykładach przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się, jak wybrać właściwą formę prowadzenia działalności. Wyjaśnione zostaną m.in. kwestie ZUS-u, podatków i kosztów. 

W Zatorze, młodzież znajdzie odpowiedź na pytania, jak możliwie najlepiej można przygotować się do przyszłej pracy, na jakie profesje będzie największe zapotrzebowanie i jakie zawody będą zawodami przyszłości. 

 

 

Ofertę ciekawych wydarzeń przygotowanych specjalnie na ŚTP przedstawiają w tym roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach Filia w Andrychowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie, Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A., Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze oraz Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu.

To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą omawiane podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szczegółowy program jest dostępny na tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl 

Aktualności nt. wydarzenia także na Facebooku: facebook.com/stpmalopolska

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część aktywności obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś warto zapoznać się ze szczegółową ofertą i znaleźć dla siebie odpowiednie wydarzenia. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2019 realizowany jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .