Stukała laską w podłogę, bo potrzebowała pomocy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   31 marca 2020 18:04

W Oświęcimiu niepełnosprawna kobieta stukała laską w podłogę, bo potrzebowała pomocy. Zareagowali sąsiedzi, a następnie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w bloku na osiedlu Zasole. Niepełnosprawna seniorka wzywała pomocy, stukając laską w podłogę. Nie była w stanie otworzyć drzwi od mieszkania.

Sąsiedzi wezwali służby ratunkowe. Po kilku minutach na miejscu byli policjanci, ratownicy medyczni i strażacy, którzy wyważyli drzwi.

„Jak się okazało seniorka potrzebowała pomocy medycznej, której udzielili jej ratownicy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Służby wezwały do mieszkania córkę seniorki, która przejęła opiekę nad matką.

„Na podziękowania zasługują sąsiedzi, którzy nie zlekceważyli sygnałów świadczących, że ktoś potrzebuje pomocy. Zaalarmowali służby ratunkowe i dzięki temu niepełnosprawna starsza pani w porę otrzymała pomoc” – ocenia policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .