Studentki oświęcimskiej uczelni na praktykach w Krakowie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 lipca 2021 18:11

Studentki pielęgniarstwa Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu będą odbywać praktyki w Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego w Krakowie.

Porozumienie o uruchomieniu staży dla studentek pielęgniarstwa oświęcimskiej uczelni w krakowskim szpitalu psychiatrycznym podpisały Sonia Grychoł, rektor MUP i Anna Depukat, pełniący obowiązki dyrektora krakowskiej lecznicy.

„Praca pielęgniarki psychiatrycznej wymaga wyjątkowych kwalifikacji i predyspozycji. Nie tylko posiadania ogólnej wiedzy medycznej, szczegółowej wiedzy na temat zaburzeń i chorób psychicznych, a także szczególnego rodzaju empatii i zrozumienia dla osób trafiających do szpitala i leczących się w tego typu placówkach. Na pewno obok wrodzonych predyspozycji i wiedzy potrzebne jest doświadczenie, które jest w stanie zaoferować szpital Babińskiego ze swoją ponad stuletnią tradycją opieki nad chorymi psychicznie” – tłumaczy Maciej Bóbr, rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie

Obecnie pracownicy szpitala prowadzą różnego rodzaju kursy i szkolenia dla pielęgniarek. Staże odbywają osoby studiujące pielęgniarstwo między innymi na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego.

„W zakresie pielęgniarstwa psychiatrycznego, podobnie jak w innych obszarach, szpital Babińskiego staje się więc ośrodkiem referencyjnym. Dowodem jest także fakt, że właśnie tu na stanowisku pielęgniarki oddziałowej pracuje Małgorzata Murzyn, konsultant wojewódzki do spraw pielęgniarstwa psychiatrycznego” – dodaje Bóbr.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .