Strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 października 2019 11:47

23 razy wyjeżdżali wczoraj strażacy do szkód spowodowanych silnym wiatrem. Większość zgłoszeń dotyczyła uszkodzonych, złamanych i powalonych drzew.

Do akcji wyjeżdżały sekcje Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu i ochotniczych straży pożarnych w całym niemal powiecie.

Drzewa i ich połamane konary w różnym stanowiły problem w Brzeszczach, Chełmku, Dworach Drugich, Jawiszowicach, Kętach, Oświęcimiu, Polance Wielkiej, Porębie Wielkiej, Włosienicy i Zaborzu.

Jak poinformował nas młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, strażacy wyjeżdżali też do uszkodzonych linii energetycznych w Jawiszowicach i uszkodzonej latarni w Harmężach.

Interweniowali także w Brzezince. Tam barierki, odgradzające uczestników ruchu drogowego od prac drogowych, zablokowały przejazd samochodów.

Dzisiaj ratownicy prowadzili trzy interwencje. W Oświęcimiu i Kętach chodziło o drzewa, a w Porębie Wielkiej o uszkodzone pokrycie dachu na budynku gospodarczym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa