polecamy
Fakty z powiatu: Samorządowe laury dla pasjonatów i społeczników
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Drzewo przewrócone przy ulicy Mendelejewa w Oświęcimu. Fot. Czytelnik eFO
Służby ratownicze były zmuszone do intensywnych interwencji, aby zminimalizować straty materialne oraz zagrożenia dla mieszkańców.
Młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) oraz oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Oświęcimiu, przekazał szczegóły dotyczące akcji ratunkowej.
Pierwsze zgłoszenia o skutkach nawałnicy dotarły do służb ratunkowych o godzinie 21.08. Najczęstsze problemy zgłaszane przez mieszkańców to powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne oraz telekomunikacyjne.
„W wyniku intensywnych działań strażaków, do godz. ósmej rano przeprowadzili 36 interwencji w różnych miejscowościach powiatu” – relacjonuje młodszy brygardier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.
Służby interweniowały 18 razy w Oświęcimiu, po cztery razy w Brzezince i Przeciszowie. Pracowali też w Grojcu, Łazach, Rajsku, Włosienicy, Zatorze i Graboszycach.
Wiatr uszkodził też dach na budynku mieszkalnym, gdzie zerwane pokrycie z dachówek miało powierzchnię około 3 metrów kwadratowych.
Silny wiatr przyczynił się również do powalenia drzew, które uszkodziły kilka pojazdów na parkingu w Oświęcimiu. Aktualnie trwa realizacja 4 interwencji związanych z usunięciem powalonych drzew, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.