Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Strażacy podsumowali rok. Interweniowali 1737 razy
- Redakcja eFO
- 13 stycznia 2021
- 14:44
Reklama
Straż pożarna podsumowała 2020 rok. Strażacy zawodowi i druhowie ochotnicy wyjeżdżali do 1737 zdarzeń, do których doszło na obszarze powiatu oświęcimskiego.
Strażacy ugasili 435 pożarów. W 1188 przypadkach interweniowali w sprawie tzw. miejscowych zagrożeń. Pod tą nazwą kryją się takie zdarzenia, jak np. wypadki drogowe, akcje przeciwpowodziowe, usuwanie skutków wichur, czy też usuwanie płynów eksploatacyjnych, wyciekających z samochodów na jezdnię.
„W porównaniu do 2019 roku odnotowaliśmy spadek ilości zdarzeń o 539, a w szczególności miejscowych zagrożeń o 470” - informuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.
Z wszystkich 435 pożarów tylko 1 straż pożarna zakwalifikowała, jako duży. Taką rangę miały z kolei 2 z 1188 zagrożeń miejscowych.
„ Ze 114 alarmów fałszywych 49 pochodziło z instalacji wykrywania (tzw. czujki przeciwpożarowe - przyp. red.), 56 zgłoszonych było w dobrej wierze. Mieliśmy też 9 zgłoszeń złośliwych” - relacjonuje Jekiełek.
Najwięcej interwencji - 530 - strażacy przeprowadzili w stolicy powiatu.