Strażacki bojowy wóz nakrętkowy – FILM, FOTO

Małgorzata Musielak  |   Fakty  |   14 maja 2021 19:47

Masz plastikowe nakrętki? Wrzuć do specjalnego strażackiego wozu nakrętkowego, a ten odwdzięczy się sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Zamiast typowego pojemnika w kształcie serca na plastikowe zakrętki, postawili przed remizą kosz na zakrętki w kształcie wozu strażackiego. Projekt ma zachęcić do wrzucania zakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na chore dzieci.

 

Fot. Anna Przytuła

Pomaganie ma największą moc, gdy działa się razem. To wyjatkowe kiedy inspiruje się innych, by dzielić się i nieść bezinteresowną pomoc. Wspaniała inicjatywa pomagania.

To czerwone strażackie cudo to projekt Rafała Madeja Rail Polska, komendanta gminny OSP, który pełnił także nadzór nad jego wykonaniem.

Pomysł zrodził się wśród druhów OSP Przeciszów

Patronat nad wozem pełni fundacja Warto żyć dla Kogoś z oddziałem w Tychach. Każdy darczyńca, który wrzuci nakrętki zostaje nagrodzony sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi.

Fot. Anna Przytuła

Razem bądźmy aktywni i wspierajmy tych, którzy nas potrzebują.

Zbieranie plastikowych nakrętek to moda, przyzwyczajenie, czy dbanie o środowisko? Wyjaśniamy.

O co chodzi?

O śmieci, a konkretnie o różnego typu nakrętki, zakrętki, korki, wieczka, czy pokrywki. Zbieranie nakrętek to bardzo popularna akcja społeczna w Polsce. Również w powiecie przybywa pojemników na nakrętki.

Nie dość, że można komuś pomóc, to jeszcze ograniczamy zaśmiecanie środowiska. Dlaczego nie należy wyrzucać nakrętek do śmietnika? Gdy odkręcone nakrętki z butelek i pojemników trafią bezpośrednio do odpadów selektywnie zbieranych lub do odpadów resztkowych, zostaną przekształcone termicznie (ulegną spaleniu) jako paliwo RDF.

„W najgorszym scenariuszu trafią na składowisko odpadów, gdzie ich rozkład będzie trwał kilkaset lat” – mówi Sławomir Momot ze stowarzyszenia Pozytywni, które od maja zeszłego roku, jeszcze jako grupa nieformalna masowo zbiera nakrętki.

Dzięki zbiórce nakrętki trafiają do firm zajmujących się recyklingiem, dając im „drugie życie”, zostaną później wykorzystane ponownie na nowe produkty np. opakowania, doniczki.

 

 

Zobacz również:

 

Po co zbierać plastikowe nakrętki? – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .