Strajku nauczycieli dzień drugi

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   9 kwietnia 2019 12:15

Twa strajk nauczycieli. Większość uczęszczających do szkół i przedszkoli została w domu. Jutro w szkołach pojawią się uczniowie zdający egzamin gimnazjalny.

W Oświęcimiu gimnazjaliści przystąpią do egzaminu w czterech szkołach. Dyrektorzy muszą przygotować się do testu w Dwójce, Trójce, Siódemce i Ósemce. O tym, czy w którejś ze szkół egzamin jest zagrożony, wiadomo będzie po południu.

„Sporym problemem jest skompletowanie zespołów egzaminacyjnych. Więcej czasu mają dyrektorzy szkół podstawowych, w których egzamin końcowy dla klas VIII zaplanowano na 15, 16 i 17 kwietnia” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka Urzędu Miasta Oświęcimia.

Wczoraj większość dzieci, decyzją swoich rodziców, pozostała w domach. Okolice szkół, placów zabawi i miejsca, gdzie zwyczajowo gromadzi się młodzież, patrolowali funkcjonariusze straży miejskiej. Strażnicy nie odnotowali żadnych zdarzeń.

„Decyzje o zawieszeniu zajęć szkoły mają podejmować codziennie na kolejny dzień. Dlatego prosimy rodziców, aby pozostawali w stałym kontakcie z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz aby odwiedzali stronę internetową urzędu miasta, gdzie są aktualne informacje o strajku. Informacji udziela też Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich. Uczniów prosimy o śledzenie informacji o egzaminach gimnazjalnych” – dodaje rzeczniczka.

Dzisiaj o godzinie 8.30 w Miejskim Przedszkolu nr 7 w Oświęcimiu i MP nr 18 było po dziesięcioro dzieci, w MP nr 14 – pięcioro, w MP nr 15 – piętnaścioro, w MP nr 16 – dwadzieścia czworo, a w MP nr 17 – ośmioro.

Do Szkoły Podstawowej nr 1 przyszło ośmioro uczniów, do SP nr 2 – czworo, do SP nr 3 i SP nr 8 – po siedmioro, do SP nr 4 i SP nr 9 – po pięcioro, do SP nr 5 i SP nr 7 – po jednym, a do SP nr 11 – dwoje.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa