Start gruntownego remontu w Birkenau

Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   24 września 2015 15:20

Dwa murowane baraki, oznaczone numerami 7 i 8, znajdujące się na terenie byłego obozu Auschwitz II – Birkenau, pierwsze są poddawane gruntownej renowacji. Skala prac, jaka będzie wykonana przy najbardziej zniszczonych budynkach, jest bezprecedensowa w skali światowej.

Pracę odbywają się w ramach Globalnego Planu Konserwacji, wieloletniego programu prac konserwatorskich w miejscu pamięci Auschwitz finansowanych ze środków Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Budynki, od których rozpoczyna się projekt znajdują się w najstarszej części obozu.

– Chodzi nam przede wszystkim o wzmocnienie struktury baraków przy jak najpełniejszym zachowaniu autentyczności historycznych budynków i przy minimalnej ingerencji w kruchą zabytkową materię – mówi Anna Łopuska, kierująca Globalnym Planem Konserwacji.

Ta szczególna operacja ma pozwolić w przyszłości na udostępnienie owych miejsc dla zwiedzających. W kolejnych latach takie same prace będą wykonane na kolejnych murowanych barakach znajdujących się w najstarszym sektorze byłego niemieckiego obozu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .