Starostwo zamknięte przez jeden dzień

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 lipca 2015 17:43

Jeśli ktoś ze znacznym wyprzedzeniem zaplanował wizytę w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu w piątek 7 sierpnia, to musi zmienić swoje plany. Starosta oświęcimski zarządził, że urząd będzie tego dnia nieczynny.

Zamknięcie starostwa w pierwszy piątek sierpnia wynika z przepisów nakładających na pracodawcę wyznaczenie dodatkowego dnia wolnego w zamian za święto przypadające w sobotę. W tym przypadku pracownicy starostwa będą mieli wolne w zamian za 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Komentarze
 • 28 lipca 2015 19:40

  Maniej

  szkoda, ze prywaciarze nie przestrzegają tego prawa!

 • 29 lipca 2015 09:24

  Kpiarz

  Starościńskim urzędasom w kadrach jakoś nie przyszło do łebków, żeby nie psuć ludziom życia i nie zamykać tej budki. Nie pomyśleli w ogóle, że można dawać urzędnikom wolne po kilka osób w jednym dniu. W Oświęcimiu jest więcej instytucji i firm, które muszą dać wolne pracownikom w zamian za sobotnie święto. Idąc drogą rozumowania starościaków może warto Oświęcim zamknąć na 1 dzień. Urzędy, firmy, sklepy, apteki. A przy okazji może jeszcze ulice i chodniki. Kłania się Kononowicz i jego “żeby nie było niczego”, żeby nic się nie dało załatwić.

 • 29 lipca 2015 10:20

  Kat

  OOO, Kpiarz wrócił! Będzie dobra gadka:D
  ale tym razem się zgadzam, pracuje w firmie usługowej i mamy dwa dni wyznaczone – mamy się dogadać między sobą kto kiedy pracuje. A w starostwie? – “haj lajf”!

 • 29 lipca 2015 11:01

  Mirena

  To i tak łaska pańska, że na taki pomysł wpadł starosta, a nie n.p. dyrektor szpitala. Ale na nasze szczęście tylko dla funkcjonariuszy TEJ partii, która starostę zrodziła, pomysły mądre inaczej to chleb powszedni. Jeśli się wie, że dawanie ludziom wolnego za święto w sobotę to nic nowego, zrozumiałe staje się, że obecny starosta nie zmógł się na skorzystanie z wzorców poprzedników i musiał czymś błysnąć. Podpowiem mu jeszcze coś: może tak posłać wszystkich na urlop w jednym czasie? Niektóre firmy produkcyjne tak robią…

 • 29 lipca 2015 11:20

  Taurusileo

  Od kiedy to starostwo i inne urzędy pracują w sobotę?
  Z jakiej więc paki, daje się im wolne za dzień w którym nie pracują?
  Ten przepis dotyczy tych, którzy w takie dni PRACUJĄ!

 • 29 lipca 2015 13:43

  Mirena

  Taurusileo, nie masz racji.
  W Polsce obowiązuje 5 dniowy tydzień pracy w te tygodnie, w których nie ma świąt. Święto w tygodniu zmniejsza ilość dni pracy do 4. Ale jeżeli to święto przypada w sobotę, to pracujący mieli nadal 5 dniowy tydzień pracy. W związku z tym trzeba im to wynagrodzić dając wolny dzień kiedy indziej. Taki zapis, choć brzmi absurdalnie, w kodeksie pracy jest już ładnych kilka lat. Firmy muszą sobie z tym radzić, ale na ogół ruszają przy tym głową i dają wolne jednorazowo kilku osobom, w miarę swoich możliwości. Nie wszystkim jednak chce się ruszać głową i wtedy rodzą się absurdy takie, jak ten starościański. No cóż, starosta to jedyny nie obieralny urząd, więc nie musi się liczyć z elektoratem.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa