Starostwo zamknięte dla interesantów – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 marca 2020 11:25

Marcin Niedziela, starosta oświęcimski zdecydował, że od dzisiaj do odwołania Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu będzie zamknięte dla interesantów.

Zawieszenie obsługi bezpośredniej ma związek z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa. Poniżej prezentujemy treść komunikatu starosty, wydanego w poniedziałek rano:

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Starosta Oświęcimski podjął działania zmierzające  do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 16 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej. Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery ogólne do Urzędu:

adres: ul. Wyspiańskiego 10, 32-602 Oświęcim
ePUAP: /sposwiecim/skrytkaESP
adres e-mail: sekretariat@powiat.oswiecim.pl
tel. 33 844 96 00

Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:
w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest od strony ul. Wyspiańskiego 10.

Zasady obsługi klientów przez wydziały Urzędu będą publikowane w zakładkach wydziałowych „jak załatwić sprawę w starostwie”.

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie  do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Urzędzie. Dziękuję za wyrozumiałość.

O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.powiat.oswiecim.pl
Starosta Oświęcimski
Marcin Niedziela

 

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii.

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .