Stare Miasto zyskuje nowe oblicze – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 maja 2020 12:47

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i miasto inwestują w odnowienie lub budowę nowych kamienic. Stare Miasto zmienia się wizerunkowo.

OTBS odnawia stare i zniszczone kamienice, przygotowując w nich mieszkania i lokale na wynajem. Dwa lata temu wyburzyło niszczejący budynek na placu Słonecznym. Do końca roku powstanie tam czterokondygnacyjny budynek z lokalami na wynajem oraz ośmioma mieszkaniami o powierzchni od 34 do 78 metrów kwadratowych. W jednym z lokali użytkowych na parterze będą biura OTBS.

 

„Jednym z pomysłów na zmianę wyglądu oświęcimskiej starówki oraz jej ożywienie jest renowacja starej, zniszczonej zabudowy i wprowadzenie nowych lokatorów do wyremontowanych mieszkań” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Miejska spółka OTBS planuje rewitalizację kolejnej kamienicy. Ma gotowy projekt przywrócenia dawnego wyglądu domu przy ulicy Mickiewicza 2 do 4. Inwestycja ma szansę ruszyć w przyszłym roku.

 

„W ostatnich latach Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które jest spółką miejską odnowiło kamienice przy ulicach Mickiewicza, Klasztornej oraz Rynku Głównym. Z kolei w ubiegłym roku Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu wyremontował kamienicę znajdująca się pod numerem 7a. Gruntowną przebudowę przeszedł też budynek znajdujący się obok, w którym Małopolska Uczelnia Państwowa przygotowała akademik” – wylicza Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Przypomina też, że przed miesiącem zakończyła się renowacja budynku sąsiadującego z magistratem, tzw. Pałacyk Ślubów, gdzie mieści się m.in. Urząd Stanu Cywilnego w Oświęcimiu.

Zobacz również:

Willa Ślosarczyka jak nowa – FOTO

 

 

Komentarze
  • 29 maja 2020 21:25

    hotin

    Owszem. Wygląd Starego Miasta zmienia się,ale nie za pieniądze Ratusza. Niech ci,co te lokale wynajmą maja świadomość,że będą opłacać stanowista biurwianych nierobów Ratuszowych.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa