Stalker nękał byłą partnerkę. Wylądował za kratkami

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 września 2020 15:59

40-letni kęczanin, pomimo sądowego zakazu, ponownie zaczął prześladować swoją była partnerkę. Stalker ostatecznie trafił do aresztu śledczego.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Kętach w ubiegłym roku prowadzili pod nadzorem oświęcimskiej prokuratury postępowanie przeciwko miejscowemu 40-latkowi. Mężczyzna nękał swoją byłą, o dwa lata młodszą partnerkę.

„Groził kobiecie, nachodził ją w domu i miejscu pracy, śledził i obserwował. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia i trafiła do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. W lutym tego roku sąd wydał wyrok skazujący, w którym zobowiązał stalkera do zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W połowie września 40-latek złamał sądowy zakaz zbliżania się i kontaktowania z była partnerką. Ponadto dopuścił się wobec niej gróźb karalnych. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Doprowadzili go przed oblicze prokuratora, a następnie sądu, który zastosował wobec kęczanina trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Przestępca trafił już do aresztu śledczego. Za uporczywe nękanie i prześladowanie grozi mu kara do ośmiu lat więzienia, tym razem w warunkach recydywy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa