Speed idzie jak burza i uderza w wariatów drogowych

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 maja 2021 15:57

Oświęcimscy policjanci z grupy Speed w ubiegłym miesiącu przeprowadzili 271 kontroli drogowych. Pięciu kierowców i trzech motocyklistów straciło prawa jazdy.

Kilka przykładów z ostatnich dni. Mundurowi pełnili służbę na ulicy Śląskiej w Babicach, w ciągu drogi krajowej nr 44. Ich uwagę przykuł pędzący volkswagen. Zmierzyli jego prędkość. Radar pokazał 113 km na godz. w obszarze zabudowanym. 23-latek z powiatu bieruńsko-lędzińskiego dostał mandat i punkty. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W Skidziniu na ulicy Wypoczynkowej tez obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. z racji obszaru zabudowanego. 25-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze mknął tam jednak fiatem 103 km na godz. On również wpadł na policjantów w białych czapkach i stracił prawo jazdy.

Kolejny patrol na krajowej 44. Tym razem znów wpadł na niej kierowca volkswagena. I znowu był to młody człowiek. 22-letni Bułgar jechał 108 km na godz. na „pięćdziesiątce”. Uprawnienia do kierowania odzyska za trzy miesiące.

W tym roku przekroczeń o więcej niż 50 km w obszarze zabudowanym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ujawnili ponad 80. To jednak tylko część wykroczeń.

„Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach regularnie eliminują kierowców, którzy w poważny sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Na ich celowniku w szczególności znajdują się kierujący będący pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz piraci drogowi” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W samym kwietniu policjanci z grupy Speed przeprowadzili 271 kontroli drogowych. W ich trakcie zatrzymali trzech przestępców drogowych. Jeden prowadził samochód po pijanemu, drugi miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a trzeci cofnięte uprawnienia do kierowania.

Mundurowi ujawnili 338 wykroczeń. 152 dotyczyły przekroczenia prędkości przez kierowców i motocyklistów. Sześć osób, w tym pięciu kierowców i motocyklista, stracili prawa jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km na godz.

„Zarówno policjanci działający w ramach grupy Speed, jak i mundurowi całego pionu ruchu drogowego, w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej” – zapewnia rzecznik prasowa oświęcimskiej policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .